Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo превъртян километраж - проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo превъртян километраж - проблем

    Здравейте имам фиат стило 1.6 16 смених му компютъра, защото стария сдаде багажа. след смяната моите майстори, влязоха по настройките и промениха без да искат показанията за изминати километри. Направиха го на 999 999 км. след, като минахме 1 километър километража спря да отчита показва само чертички и то мигащи. В мили работи, ама не искам да ги виждам 625 000)). Някой може ли да ме посъветва, как да постъпя, дали има софт, който възстановява истинското състояние на километритеБлагодаря Ви

    #2
    Здравей Колега!На таблото на колата ли ти излиза "999999" или го четеш с диагностика?Ако е на таблото мисля, че ще мога да ти реша проблема.
    Fiat Coupe karam nishto ne baram.

    Коментар


      #3
      Здравей, на таблото е, беше 999 999 сега е само на чертички, ще ти бъда благодарен) то иначе си е за хвалене кола на 1 000 000 км а как изглежда и как върви)

      Коментар


        #4
        а да и диагностиката отчита толкова. То в същност там и стана проблема. Колата си беша на 140 000 аз я карам от 60 000. при смяната на компа, трябваше да поизчистят грешки и поподредят нещата. Майстора бутна и километрите започнаха да мигат постоянно. Мен ме дразнеше и помолих даго оправят. Тогава и започна другия проблем. Без да иска премести на 160 000, не можа да го върне, междувременно си мигаше, продължи да бута, и стана на 190 000 след това го направи на 999 999 с идеята да превърти и да го напишем пак на 140. е да ама не стана, сега си имам мигащи чертички. На мили си отчита но равностойноста над 1 000 000. всичко останало си работи

        Коментар


          #5
          Колега kirilpk, нещо не успявам да разбера от обясненията ти ..... Майстора ти, къде смени километрите в моторния блок или в таблото??Мисля, че не е проблем да се оправи.
          0884980422

          Коментар


            #6
            В таблото ги е сменил. Само, че с диагностиката може да се бутат само на горе, не и на долу. Трябва да се свали таблото и с външен програматор да се оправят километрите. Колегата ако още не е решил проблема да ми се обади, мога да му оправя таблото.
            O.E.Motorsport

            Коментар


              #7
              А майсторите ти опознаха ли новият контролер с боди компютъра(прокси ълаймънт)?Става или с Екзаминър или с по-нова версия на FES + ELM 327
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                iakvvu написа:
                А майсторите ти опознаха ли новият контролер с боди компютъра(прокси ълаймънт)?Става или с Екзаминър или с по-нова версия на FES + ELM 327
                Става ама ако си си купил нов модул само, а той едва ли се е бръкнал за такъв. Ето тука започват да издишат фирмените сервизи.Не е проблем да се направи и с втора употреба.
                0884980422

                Коментар


                  #9
                  iakvvu написа:
                  А майсторите ти опознаха ли новият контролер с боди компютъра(прокси ълаймънт)?Става или с Екзаминър или с по-нова версия на FES + ELM 327
                  Да опознаха го, свършиха както трябва нещата, аз смених двата блока и ключа, намерих ги изгодно и стана бързо и лесно, ама какво му щукна да оправя километрите за сървиса и почнаха да мигат изминатите. Благодаря, за съветите, ще се възползвам от тях, ама като се върна Стилото нищо че е милионник, си ме докара до гърция и ще си ме върне със среден разход 6.4 с климатик и средна скорост 85 км в час)

                  Коментар


                    #10
                    А какво ти правеше колата с оригиналните блокове?
                    0884980422

                    Коментар


                      #11
                      Octavian_stz написа:
                      А какво ти правеше колата с оригиналните блокове?
                      както си вървеше и гаснеше, изреждаше всякакви възможни грешки, объркваше си карсекюритито, докато накрая изобщо не можах да я запаля.

                      Коментар


                        #12
                        kirilpk написа:
                        Octavian_stz написа:
                        А какво ти правеше колата с оригиналните блокове?
                        както си вървеше и гаснеше, изреждаше всякакви възможни грешки, объркваше си карсекюритито, докато накрая изобщо не можах да я запаля.
                        "объркваше си карсекюритито" Какво означава това??
                        0884980422

                        Коментар


                          #13
                          спря да си познава ключа излизаше катинарчето, и не пали. Като извадиш ключа и постои малко се оправяше само

                          Коментар


                            #14
                            kirilpk написа:
                            спря да си познава ключа излизаше катинарчето, и не пали. Като извадиш ключа и постои малко се оправяше само
                            Ами нямаше ли да е по ’еФтино’ да се опознае наново ключа? Аз както съм чувал, някъде го правели това за 15-20лв? А и някой колега от форума може да ти го направи това за една бира.
                            0884980422

                            Коментар


                              #15
                              възможно е, но си имаше по принцип проблеми с компа, а и мисля, че взех новия на супер цена двата блока с ключа.

                              Коментар

                              Working...
                              X