Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с електрониката може би ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с електрониката може би ?

    Проблемът е следения както си карам изведнъж колата ми почва да "забива".Натискам газта и въобще не се наема,а като съм на по-малка скорост почва и да се тресе.Странното е че става само когато съм натиснал педала до около средата,ако съм го натиснал по-леко си работи нормално.Като я освободя от скорост се форсира без проблем.Понякога става и когато стоя на едно място и съм на свободна(почва да се тресе и почти угасва).Другото което е,че е така около 15-20 мин след което се оправя.Става въпрос за Фиат Типо 1.4 i.e DGT.Ако някой си има представа от какво може да е моля да пише,защото почва да става опасно да я карам тая кола.
    Fiat Tipo 1.4 i.e

    #2
    От казаното от теб че намираш разлика в това колко си натиснал гаста ме навява на мисалта че по скоро проблема ти е в горивото а не в електрониката. Според мен нети достига гориво. Провери за въздух и горивния филтър дали не е пълен с л**на.
    Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105hp

    Коментар


      #3
      Колега само като студена ли го прави Това което описваш да го разбирам като "придърпване" така ли
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        Ами не точно.По-скоро е като все едно е угаснала,а като почна да връщам газта тогава придърпва.Попринцип го прави след като я запаля не зависимо дали е загряла или не.Понякога се случва и докато си карам.Днеска ще проверя горивния филтър и дали няма въздух в системата както написа колегата по-горе и ще видя какво ще стане.
        Fiat Tipo 1.4 i.e

        Коментар


          #5
          На газ (ако има) или на бензин го прави.На студена или топла кола, или без значение.Пробвай 1 диагностика и ако има записана грешка ще разбереш какъв ти е проблем.
          http://karate-bg.com
          Пътна помощ в София

          Коментар


            #6
            Потенциметъра на газ-та, 90%.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Колата си е само на бензин и го прави без значение дали е топла или студена.
              Fiat Tipo 1.4 i.e

              Коментар


                #8
                Пробвай 1 диагностика и ако има записана грешка ще разбереш какъв ти е проблема.
                http://karate-bg.com
                Пътна помощ в София

                Коментар


                  #9
                  Вероятните причини са две, значи едната е да е за смяна датчика който се намира на входящия колектор (синия) който е за температурата на инжекциона, а другата вероятна причина е потенциометъра на дроселовата клапа, обаче ако е той по-добре една моно инжекция втора употреба
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар


                    #10
                    Бобина за свещи ?
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      Значи баща ми ми каза,че този проблем го е имало преди няколко години и я е закачал на диагностика,сменял е сумати майстори и никой не е успял да открие проблема.Но някак си колата се била "оправила" сама .В понеделник бях при един майстор той ми каза,че е точно от бобината и я смени,но се съмнявам,че това ще реши проблема.Valiosport този датчик който спомена как мога да разбера,че е за смяна,защото не ми се дава повече пари да купувам разни неща без да съм сигурен че трябва.
                      Fiat Tipo 1.4 i.e

                      Коментар


                        #12
                        Rokambol написа:
                        Потенциметъра на газ-та, 90%.
                        Ами провери го тоя потенциометър. Поне не струва пари, прави се с волтметър на изключен двигател.
                        Bravo 1.6 / 16

                        Коментар

                        Working...
                        X