Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дългите светлини на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с дългите светлини на Браво

    Колата е Браво 97-ма година.Взех я с ксенон преди година и още тогава понякога като включех дългите оставах само на габарит (и халогени, ако съм ги включил).Но след като изгася дългите и ги включа пак си светваха.От 2 месеца насам вече дългите не се включват изобщо.Светкавицата си я имам.Някое реле ли прави проблем или е от лостчето?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    ако не се лъжа при дълги светят и двете секции на фара, демек и къси и дълги, при светкавица обаче присветват само дългите. късите пък не са през реле ако пак добре помня четеното и само дългите са през реле. това ме навява на мисълта, че не е от лостчето, щом имаш светкавица...
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Абе и аз се чудя дали светеха и късите...мисля че светеха, защото се дразнех че ми свети синкаво от ксенона и отгоре жълто от дългите.Но 1 приятел каза, че късите изгасвали при включване на дълги Иначе при светкавица късите си светят не изчезват
      Renault Modus 1.2 16v 2006
      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

      Коментар


        #4
        Аз имах почти същия проблем. Оправи се след сваляне на лоста и почистване на пластинките вътре с контактен спрей. Беше силно окислено вътре. Успех!
        НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

        Коментар


          #5
          uBaHoBB написа:
          Абе и аз се чудя дали светеха и късите...мисля че светеха, защото се дразнех че ми свети синкаво от ксенона и отгоре жълто от дългите.Но 1 приятел каза, че късите изгасвали при включване на дълги Иначе при светкавица късите си светят не изчезват
          със сигурност при дълги светят и късите. обаче при светкавица дали светват и късите и дългите- накарра ме да се зачудя. ако светват и двете мята теория не става...
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            При светкавица светят и двете само при последните модели които са с фабричен чек при светкавица светят само дългите .Ако ползваш търсачката Оги 28 токова подробно описание е дал точно за чека .
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              Ами тази вечер си пробвах светкавицата и сякаш и ксенона си свети
              Renault Modus 1.2 16v 2006
              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

              Коментар


                #8
                Проблемът е в лоста, според мен. Щом при превключване гасне всичко - губи се токът в лоста, не прави контакт. Дали светят късите при светкавица (дълги) - зависи от годината на колата. Дългите нямат реле. Късите светят през реле само когато светят дългите, включително и светкавицата като светне - късите пак са през реле. Ако колата е 2000 или 2001 - късите винаги са през реле. Дългите - никога. Следвай съвета на Валентино_88. Преди това може все пак да измериш всичко с мултицета, за да си сигурен.

                Коментар


                  #9
                  Днес си играх и проблема е в лостчето.Има някакъв луфт и ако не светнат дългите, като го бутна леко нагоре светват.За сега ще карам така, докато не се влошат нещата и не си взема ново лостче
                  Renault Modus 1.2 16v 2006
                  Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                  Коментар

                  Working...
                  X