Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оригинален касетофон - Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оригинален касетофон - Браво

    Здравейте колеги Имам следния въпрос ... Значи реших да направя опит да вържа домашния активен буфер в моето браво докато посабера повечко финанси за нещо наистина добро .Оригиналната музика в колата е ужасно зле!!! Точно и заради това искам да поразчупя малко звука в коалта... не искам да прибързвам с усилватели, плеъри и колони още защото съм куц от към парички а искам да сложа нещо по - сносно. Та да се върна към главната тема .. Мога ли буфера с тези характеристики: Total RMS Power: Subwoofer - 24 Watts @ 4 ohmsFrequency Response: Subwoofer - 20Hz ~ 120HzDrivers:Dimensions: Woofer - (W)215 x (H) 275 x (D)200 mmДа вържа към изхода примерно за задните колони без преобразувател 12-220 Гледах че в багажника под килимчето на лявата стена имам изведен някакъв кабел и предполагам че е за задните колони защото при мен оригинално си липсват Благодаря

    #2
    Не можеш. Щом е активен и домашен "буфера", значи е на 220 волта. Няма как да стане.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      Идеята ми е да разкача неговия усилвател.. на негово място да закача захранването на едната или двете задни колони които не ползвам в момента .. говоритела му е слабичък и за това мисля че може да стане по тоя начин .. дори малко по различно да е .. обаче едва ли тоя касетофон има мостов режим и там може да е проблема .. Някои по ук по темата или пък който го е правил може да ме светне как става.. Защото съм ги виждал вързани по тоя начин и знам че има чалъм Поздрави !

      Коментар


        #4
        Разковничето се крие в думата "активен" т.е. е с вграден усилвател а пък щом е домашен той ще работи на 220V.Без захранване няма да работи както и да се мъчиш да го свързваш.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          m0tion написа:
          Идеята ми е да разкача неговия усилвател.. на негово място да закача захранването на едната или двете задни колони които не ползвам в момента .. говоритела му е слабичък и за това мисля че може да стане по тоя начин .. дори малко по различно да е .. обаче едва ли тоя касетофон има мостов режим и там може да е проблема .. Някои по ук по темата или пък който го е правил може да ме светне как става.. Защото съм ги виждал вързани по тоя начин и знам че има чалъм Поздрави !
          Ако му разкачиш всичко и подадеш сигнала от касетофона директно към говорителя на "буфера", звук ще излезе. Но не очаквай качество.
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            Ще го видим първо мисля да пробвам с сателитите на буфера да видя що за звук ще изкара след тва ако стане ще пробвам и голямата .. е така да се намирам на работа Да видим какво ще стане :D

            Коментар


              #7
              sok1 написа:
              m0tion написа:
              Идеята ми е да разкача неговия усилвател.. на негово място да закача захранването на едната или двете задни колони които не ползвам в момента .. говоритела му е слабичък и за това мисля че може да стане по тоя начин .. дори малко по различно да е .. обаче едва ли тоя касетофон има мостов режим и там може да е проблема .. Някои по ук по темата или пък който го е правил може да ме светне как става.. Защото съм ги виждал вързани по тоя начин и знам че има чалъм Поздрави !
              Ако му разкачиш всичко и подадеш сигнала от касетофона директно към говорителя на "буфера", звук ще излезе. Но не очаквай качество.
              Така е, ако се върже директно говорителя звук ще има, НО той въобще няма да има нищо общо с низко честотния.Все пак без усилвателната част на субуфера няма да има кросовър и срез на честотите а просто ще "думка" .
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Ебаси .. !Явно предишния собственик доста си е играл с музиката на колата .. пищялките на таблото са сменяни (тва не е лошо) не мога да разбера що е срязал оригиналните кабели и е сложил негови на тяхно място .. Предните говорители в вратите са едни синкави елипси и ми се виждат сякаш не са оригиналните на колата и са ебаси ИЗДЪНЕНИТЕ ! Изходите за задните в багажника изобщо не реагират ! Адаптера на буксата на касетофона която забранява задните я няма ! На моя касетофон FADER не намерих .. а като гледам задните изходи са си вързани както трябва в касетофона .. ПЪЛНА КАША !

                Коментар


                  #9
                  Нямаше ги крачетата които трябва да правят връзка с буксата на касетофона .. все тая вързах задните колони успоредно на предните .. закачих колоната на буфера .. ПФ ! Свири си без грам ниски честоти .. пищи та се къса и в крайна сметка е безполезна цялата операция ! Не ми трябва огромна пищлка в багажника все пак Е Струваше си да опитам можеше пък да се получи :D@batproho другия път ще те послушам ! :D

                  Коментар

                  Working...
                  X