Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с километража

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с километража

    Здравейте На Браво 1.4 12v 95 година с дигитален километраж, една от цифрите на малкия километраж премигва. Ту свети едната половина ту свети другата.. Като натискам бутона за рестартиране на километража се оправя за секунда и пак гасне половината цифра :S Някакви идеи от къде идва проблема Касетофона е отварян и е слагано CD почти със сигурност преди да го взема аз .. сега си е с оригиналния касетофон .. ако има връзка с това ..

    #2
    Ами колега разглоби си километража и виж отзад как е? Значи мога да ти кажа, че дигиталния километраж се осветява от една лампа, щом ти премигва значи сиг. някое краче на дисплейчето се е разпоило или има студена спойка.Ама с питане няма как да го оправиш Има тука във форума много полезни теми, и за таблото как се сваля има
    Тря'а напиша нещо тука, нали

    Коментар


      #3
      При мен подобен ефект имаше с касетофона - беше от спукани спойки между крачетата на дисплея, които излизат от него и са запоени на платката. 6-7 крачета не правеха добър контакт и като натисна дисплея в единия му край - за малко време ставаше контакт и си работеше целия, беше като тъч-скрийн. Запояване с подходящ поялник решава проблема.

      Коментар


        #4
        Да касетофона ми и той е така но за него не бера грижи... ще има уволнение и на негово място плеър. Яд ме е за часовника ама ще си нося ръчен :D

        Коментар


          #5
          m0tion написа:
          Да касетофона ми и той е така но за него не бера грижи... ще има уволнение и на негово място плеър. Яд ме е за часовника ама ще си нося ръчен :D
          Защо бе голяма част от съвременните CD устройства имат вграден часовник, давам пример KENWOOD, така че нищо не губиш .
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            http://www.aval-bg.com/car-audio/alp...lpine-cde-120r ми се струва че няма .. твърдо съм се спрял на алпайн, въпреки високата им цена ще поизчакам малко ще посабера среддства но ще взема нещо наистина кадърно !

            Коментар


              #7
              За този модел не съм сигурен, но е твърде вероятно и да няма.Все пак Alpine за 200лв. и да очакваш нещо добро за тези пари забрави, просто това им е възможно най-ниската серия .
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                batproho написа:
                ...голяма част от съвременните CD устройства имат вграден часовник...
                Имат, имат, ама моя няма опция за сверяване т.е. сверява се сам и обикновено показва грешно
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  gamma написа:
                  batproho написа:
                  ...голяма част от съвременните CD устройства имат вграден часовник...
                  Имат, имат, ама моя няма опция за сверяване т.е. сверява се сам и обикновено показва грешно
                  В грешка си колега, съмосверява се ако си оставил включена функцията "СТ" на RDS.Изключваш я от менюто и със сигурност ще намериш от къде да свериш ръчно часовника .
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    Алпайна с сигърност няма да е тоя който ще взема тва беше пример за марката .. Озъртам се за нещо втора ръка но по висок клас на марката.. IDA-X303 ми допада адски много но нов просто няма да го купя http://www.youtube.com/watch?v=mqi7Op7mSa0Както каза един колега от форума
                    по добре качествено втора употреба отколкото нов боклук

                    Коментар


                      #11
                      Напълно съм съгласен с теб и най-вече с цитата.Принципно не харесвам Х серията на Alpine понеже държа на качествения звук а компресиран звук и качество са две несъвместими понятия (слушам само стандартни Audio CD-та никакви МР3-ки .Ако ще купуваш нещо от Х серията търси http://www.toyaga.org/bg/audio/?slaveid=11&prodid=500 но и втора употреба струва поне 250-280лв.Качеството струва пари все пак .
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        Тва е приемливата цена за втора ръка Алпайн от тоя клас за мен От колкото за вида носител .. не мисля да слушам Audio CD ..просто не ми е практично

                        Коментар


                          #13
                          Така е, Audio CD вече е архаичен формат НО никой компресиран не може да го стигне по качество на звука.Всеки един има загуба на данни/информация при компресията, от където следва влошаване на звука (в рамките на допустимото) за някои .п.с. съвета ми е търси Alpine iDA-X001 ако ще слушаш само от USB .
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар

                          Working...
                          X