Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгаснало табло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изгаснало табло

    Колеги, случи ми се нещо много странно, както си карах изведнъж всички стрелки на траблото паднаха на нула, дисплея с километрите изгасна, имах грешка от еърбега (понеже го няма) и тя изчезна, но пък има подсветка като включа габарити, фарове дълги си ги има и си свети и тъблото. Но по стряскащото е че също така няма мигачи, нито стопове, както и фара за задна предавка. Тук е момента да кажа, че колата е 1,4 брава 1998г. Едвам се прибрах по тъмно без мигачи и стопове добре, че има светлини, че една патрулка ме изгледа лошо Ако имате идея какво е, моля споделете. Мислех, че може да е бушон или недай си боже ECU. Ще се радвам да чуя мнения преди да стъпя в сервиз.
    Fiat Brava 1.4 12v 80 hp - Sold
    Mazda 6 2.0i 16v 141hp - New

    #2
    ЕКУ не е, споко. Главния куплунг на таблото, някоя от основните маси или сервизен бушон. Под капака за бушоните има няколко куплунга - огледай всички за почерняване в някой участък, видиш ли такова, разделяш, чистиш и т.н. Нямам схемата под ръка на 1.4, но принципно това са нещата.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Re: Изгаснало табло

      Lyubaka написа:
      Колеги, случи ми се нещо много странно, както си карах изведнъж всички стрелки на траблото паднаха на нула, дисплея с километрите изгасна, имах грешка от еърбега (понеже го няма) и тя изчезна, но пък има подсветка като включа габарити, фарове дълги си ги има и си свети и тъблото. Но по стряскащото е че също така няма мигачи, нито стопове, както и фара за задна предавка. Тук е момента да кажа, че колата е 1,4 брава 1998г. Едвам се прибрах по тъмно без мигачи и стопове добре, че има светлини, че една патрулка ме изгледа лошо Ако имате идея какво е, моля споделете. Мислех, че може да е бушон или недай си боже ECU. Ще се радвам да чуя мнения преди да стъпя в сервиз.
      Какъв сервиз колега Като спре да ти работи нещо ел. по колата, първо бушоните се гледат ! Имах абсолютно същия проблем - всички стрелки по таблото не ми работеха, дисплея и той. 1 бушон 10амперов беше умрял :D
      Тря'а напиша нещо тука, нали

      Коментар


        #4
        след направения оглед пред офиса се оказва, че има някаде хлабави връзки. Няма изгорели бушони, но като се пипат кабелите се оправя въпроса е, че немога да хвана къде е проблемния кабел и къде точно прави проблема, благодаря за насоките от колегата Rokambol, мисля да напръскам с контактен спрей всички куплунзи за всеки случай.
        Fiat Brava 1.4 12v 80 hp - Sold
        Mazda 6 2.0i 16v 141hp - New

        Коментар

        Working...
        X