Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е най-големия капацитет акумулатор който мога да сложа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Rokambol написа:
    Когато алтернатора започне да произвежда ток, регулатора следи напрежението. При надвишаване на 14.5-14.6V, релето ограничава гореспоменатия ток(напрежение), което води до отслабване на елмагнитното поле.
    Така е, алтернатора се управлява чрез възбуждането му. Само, че самият регулатор просто спира и пуска възбуждането. Не работи в активен режим и за целта вътре има положителна обратна връзка. А контролната лампа няма да светне когато е изключил защото веригите остават високоомни. И т.н. Отделно, че контролната лампа е една ненадеждна измишльотина и може да те заблуди по всяко време, но това е друга тема. Споменаваг го щото през нея е възбуждането.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #17
      Rokambol написа:
      Може би реши, че се заяждам.
      Не, съжалявам ако така си го разбрал. Просто мисля, че имаш представа за нещата..........Живи и здрави, алтернаторите се ша ги опрайм.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #18
        Danchojn написа:
        ...Живи и здрави, алтернаторите се ша ги опрайм.
        Хубаво опраих един вчера. Пукнах му капака в опит да извадя лагера. Здраве да е..
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #19
          Който не работи, той не греши. Може да си е имал и шупла...
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #20
            Rokambol написа:
            gamma написа:
            sok1 написа:
            В противен случай алтернаторът няма да смогне да го зарежда.
            И защо да не може?
            Защото има прецизен реле-регулатор, за точния модел и вид акумулатор.
            Еми на теория да ... ама иначе НЕ ... карам 1.1 дават го по книжка 43-44AH бях с такъв осра са и си замина .... СЕГА съм с BOSH S SILVER 55 Ah вече 2ра година нямам проблем + усилвател и туба ...Думкам си та са каса и паля в секи момент ... Несъм праил нищо на алтерантора и релето ... МАксимално най-голям акомулатор на пунто влиза 55 AH поне за бензина става и по голям ама тряа са препрая стойката иначе имам един 62 Аh Но гарантирам ,че с 55 няма проблем.
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #21
              Re: Кой е най-големия капацитет акумулатор който мога да сло

              dimitrof9009 написа:
              Кой е най-големия капацитет акумулатор който мога да сложа в коша за акумулатор на 1.6 16v
              Отиваш с колата до магазина и пробваш кой ще влезе. На Мареа ТД100 съм сложил 72 Ah, събра се. По-голям няма да влезе, ама и те по-големите са вече за камиони и трактори :D Няма да имаш проблеми със зареждането. Номиналния ток за зареждане на 72 Ah акумулатор е 7,2 А , А динамото ти дава най-малко 45А . Ако колата е с климатик, динамото трябва да е за 75 ~ 80А максимален ток. От тук нататък мисля че сам можеш да прецениш.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #22
                Re: Кой е най-големия капацитет акумулатор който мога да сло

                Dido_Lyubenov написа:
                dimitrof9009 написа:
                Кой е най-големия капацитет акумулатор който мога да сложа в коша за акумулатор на 1.6 16v
                Отиваш с колата до магазина и пробваш кой ще влезе. На Мареа ТД100 съм сложил 72 Ah, събра се. По-голям няма да влезе, ама и те по-големите са вече за камиони и трактори :D Няма да имаш проблеми със зареждането. Номиналния ток за зареждане на 72 Ah акумулатор е 7,2 А , А динамото ти дава най-малко 45А . Ако колата е с климатик, динамото трябва да е за 75 ~ 80А максимален ток. От тук нататък мисля че сам можеш да прецениш.
                Е то за дизел си е напълно нормално 72 Ah
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #23
                  Re: Кой е най-големия капацитет акумулатор който мога да сло

                  Fiat_Punto11 написа:
                  Dido_Lyubenov написа:
                  dimitrof9009 написа:
                  Кой е най-големия капацитет акумулатор който мога да сложа в коша за акумулатор на 1.6 16v
                  Отиваш с колата до магазина и пробваш кой ще влезе. На Мареа ТД100 съм сложил 72 Ah, събра се. По-голям няма да влезе, ама и те по-големите са вече за камиони и трактори :D Няма да имаш проблеми със зареждането. Номиналния ток за зареждане на 72 Ah акумулатор е 7,2 А , А динамото ти дава най-малко 45А . Ако колата е с климатик, динамото трябва да е за 75 ~ 80А максимален ток. От тук нататък мисля че сам можеш да прецениш.
                  Е то за дизел си е напълно нормално 72 Ah
                  Намекваш ли нещо или просто така? По каталог за ТД100 -ДИЗЕЛ !!! му дават да работи със 62 Ah акумулатор. Сложих 72 Ah със стартов ток 650 А мисля беше, защото ми падна безплатно. А колата я взех със 62 Ah акумулатор, който не беше ясно на колко години е, и въпреки това нямаше никакви проблеми.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #24
                    На JTD 105 съм с 60/540, толкова го дават и по книжката а дали влиза по-голям не съм пробвал.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #25
                      Малкo се получава, но JTD 105 трябва да е с акумулатор, който има стартов ток 380 по ДИН, според книжката.Акумулатор със стартов ток 540 ЕН отговаря на около 330 по ДИН. Т.е. трябва да е малко по-мощен, да речем - 610 А по ЕН. Аз също купих 60/540 защото такъв трябваше да е според каталога на Ексайд, но според един друг - трябваше да е 62/610. Май на Локса беше, или на Берга. След 3 години показа сериозни признаци на умиране, но успя да изкара зимата и сега в топлото време няма проблеми. Но на есен ще купувам нов.

                      Коментар


                        #26
                        Оги и според каталога на Bosch за 1.9 JTD пак го дават 60/540.Чудна работа, кой е прав и кой крив?
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #27
                          На пунтака 1,7 тд съм с 72 а.ч и пусков ток 750 А от три години Варта силвър.Не знам дали от по-големите 10 а.ч(над каталожните за модела) или защото давах на един комшия ток през зимата да запали, ама ми беше изгорял един идиот на алтернатора в началото.От тогава две години вече не се притеснявам за зимно палене, клима, музика и т.н.Само дето не съм го доливал никога ........ще трябва да го проверя.......Тъкмо му изтече гаранцият :D
                          Fiat Punto 1,7 td
                          Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                          Коментар

                          Working...
                          X