Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за тези 2 схеми за свързване на хаогени

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за тези 2 схеми за свързване на хаогени

    Здравейте На схема 1 според вас какъв се явява зеленият кабел който излиза от релето и влиза в ключа .По принцип не трябва ли да е + този кабел щото според мен е минус щом другият му краи отива на маса иначе като цяло схемата е добре направена крачетата са надписани на релето разбираемо е и за хора който не са много на ти с тоците като цяло .На схема 2 пък е от нашият форум но пък там не са надписани крачетата на релето и незнам кое каде да свържа.Коя схема е за предпочитане за да не стане некоя беля с инсталацията на Типото макар че хаогените ще са напълно независими от работата на фаровете няма да имат нищо обшо така да се каже с тях ще си светят самостоятелно без да трябва да светят и светлините .
    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

    #2
    Зеленият кабел е минус, пускан от бутона.Не бих избрал нито една от двете схеми или по-точно бих избрал shema_haogeni_1_157, но с тази промяна. Така халогените ще работят само с късите и няма да има опасност да ги (халогените) забравя включени.
    Прикачени файлове
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      И аз не бих избрал някоя от тези 2 схеми, а като корекция - плюсът ще идва от габарити, както е заводското решение, а не от къси.Крачетата на всяко реле са едни и същи:30 - постоянен плюс87 - нормално отворен контакт на релето; изход +12 В 87А - нормално затворен контакт на релето85 - захранване +12 на бобината86 - маса на бобината.

      Коментар


        #4
        Правилното връзване е както каза колегата преди мен. Фаровете за мъгла трябва да работят само с габаритите.Идеята е да не тръгнат само фаровете за мъгла и да няма никакви светлини отзад.

        Коментар


          #5
          Е мерси колеги за мен идеята е да ги направа да светят самостоятелно без фарове и задни светлини понеже тук в словения е задължително да се кара с включени светлини и да ми светят само хаогените без нищо друго пък вече ако искам мога и фарове и хаогени заедно.
          Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

          Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
          Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

          Коментар


            #6
            В такъв случай е добре да провериш много внимателно местните закони, защото ако тук рядко ти правят проблеми за използването на тези светлини без нужда, то в Словения може би ще са доста по-стриктни и току-виж те глобят. А и сигурно е дефинирано точно какви светлини трябва да използваш, а не просто някакви светлини. Провери нещата, преди да правиш нещо.

            Коментар


              #7
              По принцип знам заводското свързване на светлините за мъгла, но не напразно казах КЪСИ светлини.
              sok1 написа:
              ... Така халогените ще работят само с късите и няма да има опасност да ги (халогените) забравя включени.
              Идеята ми е, по моето скромно мнение, че "халогените" е правилно да се използват единствено и само с къси светлини. Всички останали варианти са или неефективни, или неправилни. Лично мнение.
              Stop giving directions, just say "Follow me."
              Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
              Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

              Коментар


                #8
                Здравейте Оказа се че хазяйна е спец по електриката видя ме че нещо права при колата и се чуда и доиде и за нула време навърза всичко работи перфектно гледам много автомобили са само с хаогени без габарити и задни светлини така че си мисля че просто искат да има включени светлини без значение какви пък ще видим ако ме изплющят със 50 60 евро значи не съм бил прав .
                Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                Коментар


                  #9
                  stivan_alone написа:
                  ... пък ще видим ако ме изплющят със 50 60 евро значи не съм бил прав .
                  Ако се движиш в "бяла" държава ще те изплющят и още как. Само да те мернат.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар

                  Working...
                  X