Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

реле за задна чистачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    реле за задна чистачка

    Здравейте,някой знае ли къде се намира релето за задната чистачка на Пунто МК2 ?
    Фиат Пунто МК2 2000г

    #2
    На повечето модели е на моторчето, твърде вероятно и на този да е там.

    Коментар


      #3
      Няма го на моторчето ,първо него го отварях да видя дали работи
      Фиат Пунто МК2 2000г

      Коментар


        #4
        По всяка вероятност е там колега. Снимай моторчето и качи снимка.

        Коментар


          #5
          На картинката е ЕПЕР се вижда, че релето е на моторчето. Това, в което влиза буксата с кабелите. То е релето. Обикновено е бяла пластмасова кутийка.

          Коментар


            #6
            Ще се намеся и в тази тема за да не пускам нова. И аз имам проблем с задната чистачка (Брава), когато чистачката е вдигната си работи както трябва, но сложа ли я на прозореза не помръдва или се помества съвсем малко. Смъквах моторчето почиствах го както пишеше в една друга тема и пак нищо. Ще съм ви благодарен ако можете да ми помогнете с решаването на проблема.

            Коментар


              #7
              tumbata написа:
              Ще се намеся и в тази тема за да не пускам нова. И аз имам проблем с задната чистачка (Брава), когато чистачката е вдигната си работи както трябва, но сложа ли я на прозореза не помръдва или се помества съвсем малко. Смъквах моторчето почиствах го както пишеше в една друга тема и пак нищо. Ще съм ви благодарен ако можете да ми помогнете с решаването на проблема.
              Предполагам изронени шлици на оста или вътре на колелото.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Аз минах през това. При мен затягаше самата ос. Разглобих всичко и леко я изшкурих . После със съвсем финна шкурка я лъснах и напълних тръбичката с грес от един спрей. Преди да я зглобя се уверих че се върти съвсем свободно(все едно, че има лагер) . Проблема беше решен!!
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #9
                  Ако почистването, което е правил колегата tumbata е същото като описаното от veselin10, вероятно някъде се губи ток, трябва да се открие къде. Може да липсва управляващият импулс, което е проблем на лоста при волана.

                  Коментар


                    #10
                    Почистването го направих както трябва. И сега се чудя дали проблема ми може да е в релето или в лостчето, защото и предните чистачки ми правят въртели. Когато мръдна лостчето на горе предполагам трябва да мине един или няколко пъти и чистачките да се върнат в изходно положение, а при мен не е така като го мръдна на горе и пусна чистачките остават на място до където са стигнали и също първото положение на доло мисля, че трябва да са импулсите, а при мен отново не е така а минават постоянно на бавната скорост.

                    Коментар

                    Working...
                    X