Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Ксенон.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колеги аз имам проблем с фаровете... С xenon съм 6000К, но единят фар ми свети много настрани как да ги оправа? Това съм показал как ми свети единят фар иначе не е на мойта колица... Благодаря предварително!!!
    Прикачени файлове

    Коментар


      #32
      Колега, застани пред стена, например в паркинга на някой мол, на около 3-4 метра, и снимай, да видим за какво иде реч. Така не може да се каже съвсем точно. Правилно е да приближ колата до стената, да отбележиш точно пред центровете на фара, после отдалечаваш с прав волан назад, и като си на 5 метра - снимаш, и като се виждат маркировките за център на фар, ще знаем кой къде сввети.

      Коментар


        #33
        Мерси довечера ще го направа! И ще кача снимки!

        Коментар


          #34
          PaUnOff написа:
          Колега, какво се оказа при теб? От крушките ли е
          Абсолютно от тях. С новите няма и помен от такова поведение. След като запалят и достигнат оптимална сила, не намаляват изобщо. Другата разлика с предишните е, че тези ми бият една идея на зелено. Предишните клоняха към синьо. Макар и двата комплекта да са 6000К. Може и аз да се заблуждавам, но не е дразнещо, нито по някакъв начин ограничава осветеността. Цветните петна в основата на лъча, обаче си ги има и при новите.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #35
            Мен пък ме сплашиха, че вече не можело да се слага ксенон на рефлекторен фар, имало закон и глобявали. Вярно ли е или още няма такова нещо? Да знам да си купувам ли крушки
            Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
            Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
            Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

            Коментар


              #36
              А това, което питаш какво общо има с темата?

              Коментар


                #37
                Колеги това ще ви помогне ли? Вижте как гадно светят...
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #38
                  Добре, ще пиша по темата. punto123 регулирай си фаровете- тези по- светлите петна не трябва да ти се разминават толкова според мен. Май левия фар ти свети доста надолу. Моите фарове мисля че бяха по същия начин като сложих ксенона. А с халогенните крушките нямаше такова нещо. Вярно е че десния трябва да свети и малко вдясно и нагоре, но с ксенона става прекалено
                  Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                  Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                  Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                  Коментар


                    #39
                    Има нещо гнило в левият фар. Светлото петно трябва да е точно на чупката, която прави светлината. Оригинален ли е фара?
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар


                      #40
                      Geraka написа:
                      Има нещо гнило в левият фар. Светлото петно трябва да е точно на чупката, която прави светлината. Оригинален ли е фара?
                      Оригинален си е...

                      Коментар


                        #41
                        Как да го регулирам??? Дайте малко помощ?

                        Коментар


                          #42
                          Провери лампата дали ляга хубаво в леглото, има три малки пъпчици, които правят равнина там, където трябва да легне лампата. Това по всичко прилича на лампа не на място, щом фокусът е разместен. Насочването ти е чудесно, доколкото може да се прецени на тези снимки Провери как ляга лампата в цокъла, провери дали не се клати.

                          Коментар


                            #43
                            ogi28b написа:
                            Провери лампата дали ляга хубаво в леглото, има три малки пъпчици, които правят равнина там, където трябва да легне лампата. ...
                            На едната от новите ми крушки се наложи да изпиля едната пъпчица; беше изместена точно толкова, че да не пасне в отвора. Китайски истории
                            Fiat Marea 1.8i 16V
                            Fiat Tipo 1.4i 8V
                            Fiat Punto 1.6i 8V
                            www.italauto-bg.net/forum/

                            Коментар


                              #44
                              Ооо, да, аз на ВСИЧКИ комплекти, които съм слагал (все от различни места купени) - навсякъде съм пилил. Нищо чудно при колегата проблемът да е подобен.Всъщност тези пъпки на лампата пречат тя да легне върху онези три на цокъла.

                              Коментар

                              Working...
                              X