Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатроник на Темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: re

    asus написа:
    Косъо бате колко пъти си си разглобявал климатика или климатроника , според теб като има дисплейче климатика значи е климатроник ли ?За да е пълен един истински климатроник означава да затопля и изстудява а не само да духа студено .Точно този е от типа само да охлажда ,а за затопляне ползва естествения поток на топлия въздух от парното.за това ми е такова обяснението .Отиди на някои сервиз за климатици и ще ти го обяснят не си измислям .
    Батка, моя климатроник съм го разглобявал веднъж, ама втори компресор не видях? Ама ще речеш, че моето не е климатроник! Защо трябва да се слага втори компресор за топлото, като си има охлаждаща вода? За да се натоварва още мотора ли, или да ти се увеличават разходите и загубите. До сега съм имал 3 коли с климатроници, а пък и съм виждал още безброй- втори компресор няма и не е обосновано. Бръкни в която искаш програмка за някоя кола, там където са описани системите поагрегатно и ми подскажи, къде си видял втори компресор. Че то и в битовите е един компресор, само дето си обръща посоката. Каква и къде е логиката да се слагат два компресора? Климатроници, термотроници, типтроници и всякакви видове троници са измислени от швабите, като понятия и означават преведено на български- нещо си плюс автоматизиране?!
    Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

    Коментар


      #17
      re

      Ок батка аз не разбирам за да не пълним темата с глупости ако ще си говорим ето ми Q-to 159047122
      Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
      Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

      Коментар


        #18
        borislav82 написа:
        да ви питам значи тази снимка горе е на контролен панел на климатроник така ли ? защото и аз имам същата джаджа но е без този бутон ЕКОН това значили че колата е с климатроник
        никой ли не може да ми отговори

        Коментар


          #19
          borislav82 написа:
          borislav82 написа:
          да ви питам значи тази снимка горе е на контролен панел на климатроник така ли ? защото и аз имам същата джаджа но е без този бутон ЕКОН това значили че колата е с климатроник
          никой ли не може да ми отговори
          Климатроника е автоматично регулиране на температурата в автомобила. Т.е. като си го нагласиш на 20 градуса през лятото, то почва си духа там където трябва с определена сила за да направи тези зададени градуси и след като ги напрви си намаля силата на духане, променя мястото на духне и си поддържа съответната температура..., а екон-а е за съвсем друго!

          Коментар


            #20
            borislav82 написа:
            borislav82 написа:
            да ви питам значи тази снимка горе е на контролен панел на климатроник така ли ? защото и аз имам същата джаджа но е без този бутон ЕКОН това значили че колата е с климатроник
            никой ли не може да ми отговори
            това означава че си с автоматично парно и нямаш климатик
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #21
              Petrov написа:
              borislav82 написа:
              borislav82 написа:
              да ви питам значи тази снимка горе е на контролен панел на климатроник така ли ? защото и аз имам същата джаджа но е без този бутон ЕКОН това значили че колата е с климатроник
              никой ли не може да ми отговори
              Климатроника е автоматично регулиране на температурата в автомобила. Т.е. като си го нагласиш на 20 градуса през лятото, то почва си духа там където трябва с определена сила за да направи тези зададени градуси и след като ги напрви си намаля силата на духане, променя мястото на духне и си поддържа съответната температура..., а екон-а е за съвсем друго!
              и при мен е така само си избира къде да духа зависи какви градуси съм задал (LO,18....32,HI) но не охлажда много добре kaкъв може да е проблема

              Коментар


                #22
                borislav82 написа:
                Petrov написа:
                borislav82 написа:
                borislav82 написа:
                да ви питам значи тази снимка горе е на контролен панел на климатроник така ли ? защото и аз имам същата джаджа но е без този бутон ЕКОН това значили че колата е с климатроник
                никой ли не може да ми отговори
                Климатроника е автоматично регулиране на температурата в автомобила. Т.е. като си го нагласиш на 20 градуса през лятото, то почва си духа там където трябва с определена сила за да направи тези зададени градуси и след като ги напрви си намаля силата на духане, променя мястото на духне и си поддържа съответната температура..., а екон-а е за съвсем друго!
                и при мен е така само си избира къде да духа зависи какви градуси съм задал (LO,18....32,HI) но не охлажда много добре kaкъв може да е проблема
                проблема е че нямаш климатик
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #23
                  ок мерси за инфото

                  Коментар


                    #24
                    Хмф, нещо не ми е ясно... в книжката на колата има показано табло с "врътки", електронно табло с надпис "FIAT AUTOMATIC CLIMATE SYSTEM" без бутон "ECON" и същото табло със същия надпис, но този път с "ECON". Преди да боядисам моето табло на него пишеше "AUTOMATIC HEATING SYSTEM", а то въобще не е показано на картинка иначе е дигитално (без бутон "ECON").

                    Коментар


                      #25
                      "AUTOMATIC HEATING SYSTEM", на моето пише същото

                      Коментар


                        #26
                        borislav82 написа:
                        "AUTOMATIC HEATING SYSTEM", на моето пише същото
                        автоматична ОТОПЛИТЕЛНА система както писах по горе нямаш клима а автоматично парно
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар

                        Working...
                        X