Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатроник на Темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатроник на Темпра

    Здравейте, проблемът е следния : Преди известно време ми откраднаха контролния панел на климатроника , но вместо да изкарат буксата са нарязали всички кабели.Сега взех нов, като този на тази снимка - но имам проблем с монтажа - не знам кой кабел къде да свържа.Ще ви бъда благодарен, ако можете да ми помогнете.Колата е Темпра 1.6 SX 91 год. Благодаря.

    #2
    Ще опитам да ти намеря схема но за жалост може да стане най рано в събота.Най добрия вариант според мен е някой да демонтира панела си и да ти препише местоположението и цвета на кабелите.

    Коментар


      #3
      Ако от темпра дизел с термотроник ти върши работа еи сега мога да сваля таблото.Дизел - няма го бутона ЕконТермотроник - би трябвало да няма разлика за климатроника (за самото табло и кабелите), но ако има колегите да кажат!

      Коментар


        #4
        Petrov написа:
        Ако от темпра дизел с термотроник ти върши работа еи сега мога да сваля таблото.Дизел - няма го бутона ЕконТермотроник - би трябвало да няма разлика за климатроника (за самото табло и кабелите), но ако има колегите да кажат!
        Ами ако не ти представлява трудност - сваляй, аз ще изпробвам твоята схема и ще пиша за резултатите.

        Коментар


          #5
          не е ли по лесно да купиш и буксите от там от където си взел и панела и по цветове да ги навържеш
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Не, панела го взех втора ръка, а букс по случайност имам вкъщи.Проблемът е, че не знам кой кабел къде му е мястото.Никой ли няма такъв климатроник ?

            Коментар


              #7
              slav написа:
              Не, панела го взех втора ръка, а букс по случайност имам вкъщи.Проблемът е, че не знам кой кабел къде му е мястото.Никой ли няма такъв климатроник ?
              аз имам такъв но как да ги опиша че да ги разбереш
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Ами като свалиш панела за всяка букса поотделно, като гледаш откъм кабелите кой цвят къде се закача

                Коментар


                  #9

                  Коментар


                    #10
                    колко ти струваше панела на конзолата и от къде го намери
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #11
                      Е...ти тъпанарите, да не са си мислели че това е радиото!Може да потърсиш по магазините за стари части, може да си купиш стария!За съжаление малко темпри са с климатроник!
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        да ви питам значи тази снимка горе е на контролен панел на климатроник така ли ? защото и аз имам същата джаджа но е без този бутон ЕКОН това значили че колата е с климатроник

                        Коментар


                          #13
                          re

                          Здрасти Slav това което си показал е контролен панел за тъй наречения автоматичен климатик не е климатроник тъй като най вероятно нямаш компресор за топлия въздух .Баща ми има темпра със същия клима панел ако о6те не си намерил схема ше видя дали мога да го сваля и да ти постна схемата.-Иначе аз съм с Типо. Другия Вариант е да отидеш в сервиз http://aisberg.hit.bg/ занимават се с климатици и са добри намират се в Младост2 цените също не са високи .
                          Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                          Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                          Коментар


                            #14
                            Re: re

                            asus написа:
                            Здрасти Slav това което си показал е контролен панел за тъй наречения автоматичен климатик не е климатроник тъй като най вероятно нямаш компресор за топлия въздух .Баща ми има темпра със същия клима панел ако о6те не си намерил схема ше видя дали мога да го сваля и да ти постна схемата.-Иначе аз съм с Типо. Другия Вариант е да отидеш в сервиз http://aisberg.hit.bg/ занимават се с климатици и са добри намират се в Младост2 цените също не са високи .
                            Автоматичен климатик и климатроник са едно и също нещо! Не заблуждавайте човека! Какъв е този компресор за топъл въздух?! Няма такова чудо! Бутонйт "Екон" е важен- изключва компресора- и трябва да се търси схема на такъв панел!
                            Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

                            Коментар


                              #15
                              re

                              Косъо бате колко пъти си си разглобявал климатика или климатроника , според теб като има дисплейче климатика значи е климатроник ли ?За да е пълен един истински климатроник означава да затопля и изстудява а не само да духа студено .Точно този е от типа само да охлажда ,а за затопляне ползва естествения поток на топлия въздух от парното.за това ми е такова обяснението .Отиди на някой сервиз за климатици и ще ти го обяснят не си измислям .
                              Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                              Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                              Коментар

                              Working...
                              X