Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На Типо-то му мига таблото като пускам консуматори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На Типо-то му мига таблото като пускам консуматори

    Става дума за фоновото осветление на таблото (лампите за датчиците).Таблото е електронно.Като пусна мигача примерно и таблото много весело да ми мига в смисъл като светва мигача таблото намалява малко интензитета на светлината си и като изгасне мигача се възстановява.Исках да запитам нормално ли е или имам някакъв яд с масите по купето? За инфо тази дето е под лявия фар я проверих и няма нито волт-че пад там и е идеално чиста - сложих едната сонда на уреда на клемата на акумулатора и другата на шасито и нямаше и волт-че пад което значи че клемата няма никакво съпротивление (говоря при пуснати фарове,отопление на задното стъкло,вентилатор и други консуматори).Нормално би било ако там имаше лоша връзка да даде пад защото токът от консуматорите не е малко и дори при 0.1 ома съпротивление (ако имаше ръжди и т.н.) при ток от около 20тина ампера (2x55W (10А при 12V) фарове,4-5A отопление на задното стъкло,2-3А вентилатор и 2-3А други консуматори) щеше да даде пад от около 2V (ток 20A при съпротивление от 0.1 ома.) а то нямаше дори десетки миливолт (0.00 V) пад.Таблото от къде взима масата си?
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    и при мен е така
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      А приемаме ли го за нормално?
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        zfa159 написа:
        А приемаме ли го за нормално?
        е ако е нова колата може и да не мига при мен не е фрапираща разликата така че не ми прави впечетление
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          аз пък като си пусна фаровете през деня и таблото ми доста намаля осветлението и почти не го виждам. вечер си се вижда идеално, ама през деня е кофти. не ми се ще ама го приемам
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            аз пък като си пусна фаровете през деня и таблото ми доста намаля осветлението и почти не го виждам. вечер си се вижда идеално, ама през деня е кофти. не ми се ще ама го приемам
            Ами увеличи си го! Нагласи си го както ти харесва, и таблото си запомня двете настройки за светло и тъмно самичко ( поне докато не загуби токове )
            Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
            Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
            BlueStorm transforms . . .
            . . . !!!

            Коментар


              #7
              BlueStorm написа:
              pakumba написа:
              аз пък като си пусна фаровете през деня и таблото ми доста намаля осветлението и почти не го виждам. вечер си се вижда идеално, ама през деня е кофти. не ми се ще ама го приемам
              Ами увеличи си го! Нагласи си го както ти харесва, и таблото си запомня двете настройки за светло и тъмно самичко ( поне докато не загуби токове )
              еми има 2 проблема:1. нагласил съм го за на тъмно. т.е. при мен бутона за светлината е действащ само при запалени фарове, иначе нищо не става /на макс е в момента и не е достатъчно/2. на 2-3 дена се ресетва таблото. абе не е такъв проблем де
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                А колата каква е?По принцип за Типо-то е нормално да си запомня и двете настройки и другото ми типо не е забравило вече 2 години каквото му е нагласено (не е свалян акомулатора).Моето гледам че сега след като почистих клемите на масата под фар-а пак си мига и пак си е същото - приемам си го и просто не го гледам да се дразня
                Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                Коментар

                Working...
                X