Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем фаровете на пунто М2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем фаровете на пунто М2

    Здравейте,имам следният проблем,късите светлини светят,но реално напред не се вижда почти нищо.От какво може да е?
    Фиат Пунто МК2 2000г

    #2
    Регулирани ли са фаровете? Да не светят в небето? А стъклата на фаровете ясни ли са? Да не би да са замърсени или да са се матирали? Имах един опел преди, на който по неведоми пътища единият фар се матира като минат с шкурка.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      Re: проблем фаровете на пунто М2

      toddorov написа:
      Здравейте,имам следният проблем,късите светлини светят,но реално напред не се вижда почти нищо.От какво може да е?
      фаровете са със лупи
      Фиат Пунто МК2 2000г

      Коментар


        #4
        Ел. регулируеми ли са ти фаровете? Ако да - пробвай да си ги оправиш от там, ако не стане - отивай да ти регулират фаровете някъде, гледам, че си и от София, на някоя среща можеш да помолиш някой, чувал съм, че го правят
        Lancia Lybra '00 1.8 140hp

        Видеорегистратори

        Коментар


          #5
          MK2 модела има недобре конструирана схема, захранваща фаровете. Предполагам, че напрежението, което достига до тях е по-малко от номиналното. Разбира се, ако приемем, че фаровете са правилно регулирани и рефлекторите са чисти. Какво можеш да направиш на първо време - да премериш напрежението върху крушките. Трябва да е приблизително същото с това, измерено директно на акумулатора. С отклонение до 5%, не повече. Ако това е ок, значи решението не е в електрониката, ами е в нерегулирани фарове, мръсни рефлектори, задръстени лупи и пр. Ако отклонението е повече от 1V в минус, провери куплунзите. Ако и там всичко е наред, се налага преработка на захранващата схема.@edit: разбира се, всичко може да се дължи и на скапани крушки.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            дам

            Не знам от къде идва проблема,но и при моята е така,късите са си слабички.Преди бях слагал релета на пасат,но и те не дадоха голям ефект.

            Коментар


              #7
              Ми измерете напрежението де! Дори 5% са много. Това 0.6V от 12V. Направо си е много. Освен това лупичките са такава измишльотина, че няма накъде. Светлинните загуби, които внасят са поне 20%. А един хубав класически рефлектор с кристално стъкло отпред има макс. 8% загуби и те идват осново от стъклото. Рефлектора си е 99% ефективен.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар

              Working...
              X