Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свързване на динамо и стартер на Мареа 1.9 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свързване на динамо и стартер на Мареа 1.9 ТД

    При разглобяването на двигателя не записах местата на кабелите от динамото и стартера защото сметнах,че няма как да ги объркам,но сега след време имам малък проблем- имам един кабел който не знам къде да свържа.В момента съм свързал към стартера плюса който идва от акумулатора към него на същата клема е и общият "+" между стартера и динамото,свързано е също и възбуждането на динамото и кабелчето което е мисля за бендикса на стартера-остана един който не знам къде да поставя-кабела е с черен цвят,дължина около 10 см .Опитвам се съдейки по дължината му и кабелната обувка която има да намеря мястото му но засега нямам успех.Въпроса ми е,ако някой има същият автомобил или пък знае как е подвързването да помогне.

    #2
    те буксите се различават и няма как да ги объркаш но ако има и сника ще е по добре да ти помогнем

    Коментар


      #3
      Лошото в случая,че не е букса а е кабелна обувка която обединява 6 кабела.На снимката кабелната обувка е излязла странично,но ще направя и друга ако тази не е разбираема.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Премери с омметър кабелната обувка спрямо маса. Предполагам, че това е точка-маса, която трябва да се свърже с корпус.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          Премери с омметър кабелната обувка спрямо маса. Предполагам, че това е точка-маса, която трябва да се свърже с корпус.
          А аз съм сигурен- това е общата маса. Затяга се с един 8мм болт за алуминиевата конзола точно до динамото.
          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

          Коментар


            #6
            eh4ev07 написа:
            Rokambol написа:
            Премери с омметър кабелната обувка спрямо маса. Предполагам, че това е точка-маса, която трябва да се свърже с корпус.
            А аз съм сигурен- това е общата маса. Затяга се с един 8мм болт за алуминиевата конзола точно до динамото.
            Благодаря много за помощта!!! Лек и успешен ден Ви желая!!!:D

            Коментар

            Working...
            X