Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Visa и FiatECUScan на 1,8 16v Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Visa и FiatECUScan на 1,8 16v Мареа

    Колеги, пускам тук въпроса си защото в съответните теми реакция нямаИ такавсе още се опитвам за прочета аирбег-а на Мареята, че ми светна лампата и то по моя винаимам виза адаптер като на картинката но визата чете само компа на колата а АБС и аирбег не искакато видях, че има нова версия на Fiat ECUScan и там вече я има и Мареята реших да пробвам но аирбега пак не се чете а АБС само дава непознат ISO кодНякой сблъсквал ли се е подобен проблем ?Между другото имам и ELM327 v1,5a но FiatECUScan не го открива
    Прикачени файлове
    Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

    #2
    С ЕЛМ-а няма да можеш да прочетеш еърбега, поне преди малко на Браво със същия бег, каза че иска ваг-ком
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Той се чете от другя букса ,под таблото е .
      NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

      Коментар


        #4
        буксата даже я изкарах вътре в жабката и си направих конектор ама явно сте трябва ваг-комявно това е проблемада не би да има и някаква друга букса под жабката до вентилатора че се замислих сега да не бъркам буксата ама тази си има и капаче
        Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

        Коментар


          #5
          borkoi написа:
          буксата даже я изкарах вътре в жабката и си направих конектор ама явно сте трябва ваг-комявно това е проблемада не би да има и някаква друга букса под жабката до вентилатора че се замислих сега да не бъркам буксата ама тази си има и капаче
          Буксата на еърбега трябва да е зад жабката и по спомен бе с жълт кабел. Визата я чете, но тя работи само с КЛ кодочетец. Еърбега се закача само по К линия. Грешката в еърбега, няма да можеш да я изтриеш, преди да си отстранил причината която я поражда. Или си дал на контакт при откачени букси на таблото или има лоша връзка към датчиците на възглавниците. Не работи по еърбега ако не си откачил акумулатора и си изчакал 15 минути. Избягвай да докосваш изводите на клемите с пръсти. Иначе рискуваш да възпламениш някой пиропатрон, а това не е особено здравословно!
          Fiat Marea TD100

          Коментар


            #6
            грешката стана като вадих бушони и не съобразих че колата е на контакта щом е само по к линия дали няма да стане с виза работеща с един ком ?
            Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

            Коментар


              #7
              Да, би трябвало да стане. Аз се закачам с Виза 1.83C като ползвам само единия порт.
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #8
                iuly_vn написа:
                Да, би трябвало да стане. Аз се закачам с Виза 1.83C като ползвам само единия порт.
                Същото съм го правил и аз. Само по едната линия съм трил грешка за възглавниците и съм гледал и тествал АБС-а.

                Коментар


                  #9
                  chaveto написа:
                  Същото съм го правил и аз. Само по едната линия съм трил грешка за възглавниците и съм гледал и тествал АБС-а.
                  +1
                  Stop giving directions, just say "Follow me."
                  Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                  Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                  Коментар


                    #10
                    Грешка в AIRBAG

                    Колега, с Visa трябва спокойно да можеш да изтриеш грешките.
                    ALFA ROMEO 145

                    Коментар


                      #11
                      до колкото знам има виза кракната да работи само с един ком порт обаче я нямам даже гледах в доунлоад секцията на форума ама няманякой има ли такава ?
                      Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                      Коментар


                        #12
                        borkoi написа:
                        до колкото знам има виза кракната да работи само с един ком порт обаче я нямам даже гледах в доунлоад секцията на форума ама няманякой има ли такава ?
                        Говорим за един ком порт но и само за една линия - К или Л!? Ако е така, то - Виза 183Ц е идеална за случая. Буквата Ц /C/ е важна. Ако го нямаш тоя софтуер, за който мисля, че линка в темата за Виза е валиден, то изтегли софтуера от: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=362262#362262
                        Fiat Marea TD100

                        Коментар


                          #13
                          Брей брада пуснах с тоя аирбегс един стар лаптоп с 1 ком и с визата 1.83c закачих двигателя само по к-линия тази вечер и е окабс- също само по к-линия макар че на абс-а само iso кода изкарваобаче аирбега не щепочвам да си мисля че или тоя адаптер не става или самата централа е скапалаили че трябва ваг-ком кабелнякакви идеи ?
                          Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                          Коментар


                            #14
                            Под жабката има 2 конектора (май), да не си хванал погрешния ?
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              стига бекак 2 за какво е другия ?
                              Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                              Коментар

                              Working...
                              X