Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мигача не подкача :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мигача не подкача :)

    Здравейте колеги,Последните дни имам някакви странни проблеми с десния мигач и по-скоро електрониката (или лостчето) която го контролира. Като го пусна работи в следните режими: - Не работи. Трябва да го спра и да пусна пак докато не тръгне. Останал съм с впечатлението, че завъртането на волана помага. - присветва доста по - бързо от обикновеното - присветва нормално - мисля, че ми се е случвало да присветва по-бавно от нормалното, но не съм абсолютно сигуренПроблема явно е някъде в електрониката, защото индикацията на таблото, както и преднитт и задния мигач присветват в синхрон при всеки от режимите. Също така съм забелязАл, че когато съм на аварийки всичко присветва нормално. Имате ли някакви идеи?Колата е Браво 1.9 JTD ’99
    Fiat Bravo 1.9 JTD

    #2
    Намираш някой с подобна кола и сменяте набързо релетата, само за проба. То се намира като откачиш долната кора на волана от трите рапидки и 2 щипки, които я държат за горната кора, откъм таблото.

    Коментар


      #3
      Сега като се замисля проблема може би е в лостчето или в лоши връзки някъде по веригата. Както съм на мигач "режимите" се сменят динамично и да речем ако не свети и ударя леко пластмасата до лостчето тръгва да мига
      Fiat Bravo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        пробвай релето колега... като удариш тая пластмаса до лостчето може да повлияваш и на релето .. аз съм имал проблема ти ... просто крачето, което застопорява релето се беше счупило и контакта беше лош... и с една миша опашка си реших проблема
        Fiat Brava TD100

        Коментар


          #5
          Първо смени копчето на аварийните, и след това сменяй релето. А може и двете. Аз имах същия проблем с левия мигач. Смених релето и копчето на аварийните.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            Защо пък копчето на аварийните? При него всичко е наред. Само като дам десен мигач се наблюдава проблема.
            Fiat Bravo 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Miraka написа:
              Сега като се замисля проблема може би е в лостчето или в лоши връзки някъде по веригата. Както съм на мигач "режимите" се сменят динамично и да речем ако не свети и ударя леко пластмасата до лостчето тръгва да мига
              колега смени релето.или ако не ти се сменя го свали махни му пластмасовата капачка и виж къде се е разпоило и не дава контакт.при мен беше същото положение и след 2 седмици мъка разбрах че е от това
              bravo 1.6

              Коментар


                #8
                Някой може ли да ми подскаже къде се намира въопросното реле. Свалих пластмасите на волана, но не виждам релета там. Цъкането като че ли го чувам зад таблото. Освен това.. не са ли и двата мигача на едно реле? Защото аз имам проблеми само с десния, а ако са на едно реле, значи то трябва да си е наред..
                Fiat Bravo 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  Miraka написа:
                  Някой може ли да ми подскаже къде се намира въопросното реле. Свалих пластмасите на волана, но не виждам релета там. Цъкането като че ли го чувам зад таблото. Освен това.. не са ли и двата мигача на едно реле? Защото аз имам проблеми само с десния, а ако са на едно реле, значи то трябва да си е наред..
                  две релета са , но в един корпус. дефекта е стандартен - студени спойки.

                  Коментар


                    #10
                    Почисти си буксите, клемите и т.н. на мигачите и стоповете в багажника.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      kolev написа:
                      две релета са , но в един корпус.
                      В какъв смисъл две релета? Аз мисля че си е едно реле в един (син) корпус:
                      Прикачени файлове
                      Stop giving directions, just say "Follow me."
                      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                      Коментар


                        #12
                        р

                        едно е релето под пласмасовата кора .не винаги е синьо.
                        тел.0897943620

                        Коментар


                          #13
                          Честит празник на всички!Значи релето наистина е едно синьо под волана. Свалих го, огледах го и няма никакви видими нередности по него. А и не би трябвало да е в него причината, понеже както казах десния мигач и аварийните светлини са наред, а те ползват същото реле. Днес забелязах че освен режима, в който левия мигач свети много бързо, има и такъв, в който свети много бавно. Какво може да е отговорно за скоростта на пресвяткане, за да потърся проблема там?
                          Fiat Bravo 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            кола

                            Някъде има товарнякоя букса в релето има една би метална пластина и тя се нагрява та прави проблем
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              sok1 написа:
                              kolev написа:
                              две релета са , но в един корпус.
                              В какъв смисъл две релета? Аз мисля че си е едно реле в един (син) корпус:
                              ами 2 механични релета сложени в един корпус. ето тука има снимки на такова реле.http://www.offroad-bulgaria.com/show...=1когато мигачите от едната страна ту работят ту не, а всичко друго е наред , проблема е 95% от студени спойки в релето. ако пуснем мигач на едната страна и той цъка по-бързо , това значи че от тая страна някои от мигачите е с изгоряла крушка или не дава контакт.

                              Коментар

                              Working...
                              X