Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.8 16V и темпомата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.8 16V и темпомата

    здравеите на фсички колеги някои да даде малко инфо за темпомата мога ли да го исталирам на 1.8 16v сас ръчка от алфа 147 на конектор д4 имам свободни а2,а3,а4,а5 трябва ли да се проследява до екуто заштото е на много гааадно местенце и некои до сега исталирал ли го е на 1.8 прочетох цялата тема за темпомата но все пак...ако може некои да помогне ще сам благодарен.
    ФИАТ СТИЛО 1.8 16V

    #2
    Ама ти в тоя раздел ли чете темата за темпомата?!? Да я преместя ли, или да я изтрия, пък ти да пуснеш в правилния раздел?Местя в Автоелектроника и моля избирай-по-точно разделите.

    Коментар


      #3
      Re: ФИАТ СТИЛО 1.8 16V И ТЕМПОМАТА

      ICO BG написа:
      здравеите на фсички колеги някои да даде малко инфо за темпомата мога ли да го исталирам на 1.8 16v сас ръчка от алфа 147 на конектор д4 имам свободни а2,а3,а4,а5 трябва ли да се проследява до екуто заштото е на много гааадно местенце и некои до сега исталирал ли го е на 1.8 прочетох цялата тема за темпомата но все пак...ако може некои да помогне ще сам благодарен.
      Имаше някой колега който каза, че е слагал лостче от 147...аз също обмислях за такова след като 2 месеца немога да намеря стило от което да взема ама 100лв ми искат за алфово и обикновено им казват да си го сложат отзад Според мен ще стане без проблеми. Ако имаш налично лостчето просто пробвай и готово
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        Re: ФИАТ СТИЛО 1.8 16V И ТЕМПОМАТА

        kiselo написа:
        ICO BG написа:
        здравеите на фсички колеги някои да даде малко инфо за темпомата мога ли да го исталирам на 1.8 16v сас ръчка от алфа 147 на конектор д4 имам свободни а2,а3,а4,а5 трябва ли да се проследява до екуто заштото е на много гааадно местенце и некои до сега исталирал ли го е на 1.8 прочетох цялата тема за темпомата но все пак...ако може некои да помогне ще сам благодарен.
        Имаше някой колега който каза, че е слагал лостче от 147...аз също обмислях за такова след като 2 месеца немога да намеря стило от което да взема ама 100лв ми искат за алфово и обикновено им казват да си го сложат отзад Според мен ще стане без проблеми. Ако имаш налично лостчето просто пробвай и готово
        Благодаря ти за отговора колега по принцип на твоят модел е наи лесното исталиране на темпомата, при мене е по трудно защото имам разминаване от ЕКЮТО кам Д4Б конектора при мене окабеляването идва от конектор Б на екюто а не от А трябва ми повече инфо за това нещо и тогава да пробвам, за момента благодарности на ВО и Stoyan 68 за л.с. а не като един колега които ми писа че и всеки ден да му пиша все тая да не споменавам име тои си знае ,що се отнася до ръчката на мене ми я подариха от един сервис на ФИАТ ПОЗДРАВИ...
        ФИАТ СТИЛО 1.8 16V

        Коментар


          #5
          Re: ФИАТ СТИЛО 1.8 16V И ТЕМПОМАТА

          ICO BG написа:
          не като един колега които ми писа че и всеки ден да му пиша все тая да не споменавам име тои си знае
          За пред другите, ще кажа, че това съм аз.А в темата съм дал всичкото инфо, което е необходимо.След като не можеш да се справиш, значи не трябва да се захващаш !И понеже съм НЕБЛАГОДАРНИК още веднъж:Гледа се кафевият D4 конектор:В лявата част от снимката трябва да влизат 6 проводника, ако ги няма - нямаш никакво окабеляване и си пускаш такова от самото ЕКУ :Като за 1.8 пиновете са:1.8 16VPin 57 ------> OnPin 23 ------> ResumePin 53 ------> V+ Оди ме оплювай пак пред целия форумо
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Re: ФИАТ СТИЛО 1.8 16V И ТЕМПОМАТА

            emzo написа:
            ICO BG написа:
            не като един колега които ми писа че и всеки ден да му пиша все тая да не споменавам име тои си знае
            За пред другите, ще кажа, че това съм аз.А в темата съм дал всичкото инфо, което е необходимо.След като не можеш да се справиш, значи не трябва да се захващаш !И понеже съм НЕБЛАГОДАРНИК още веднъж:Гледа се кафевият D4 конектор:В лявата част от снимката трябва да влизат 6 проводника, ако ги няма - нямаш никакво окабеляване и си пускаш такова от самото ЕКУ :Като за 1.8 пиновете са:1.8 16VPin 57 ------> OnPin 23 ------> ResumePin 53 ------> V+ Оди ме оплювай пак пред целия форумо
            Дори не сам споменал име това го направи ти....и друго точно поради тази причина ти писах преди защото на Д4Б имам общо 7 кабела от които 3 са на пинове Б вход и изход а пинове на А,2,3,4,5 НО идват от конектор Б на екюто ТОВА Е РАЗЛИКАТА и затова ти бях писал да си кажеш мнението и друго когато някоя сутрин не си каеф нес си го искарваи на колегите вав форома не сам от хората които оплюват а точно обратно също сам помогнал на много колеги особенно за стило и единсвения случаи когато помолих за помощ ми се написа знаеш какво знаеш много добре че едно е да го четеш по форумите на цял свят а савсем друго е да ти даде инфо колега от парва ръка които го е реализирал още повече че за 1.8 инфото не е кои знае колко поздрави... пак за неблагодарника може да поспорим за какво е тогава форома аааа
            ФИАТ СТИЛО 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Че аз няма, за какво да се крия.Но щом 10 (десет) поредни дни, не ти отговарям на личното съобщение, значи има нещо. Достатъчно е да кликнеш на изпратени и да видиш, че съм ги прочел.И ще го кажа за последен път - като не разбираш от електроника не се захващаш, аз като не разбирам от механика, си плащам на сервиз.Кафявият конектор (по спомени е D4A, не ми се търси в момента) в него трябва да влизат 6 проводника, ако ги няма си пускаш ново окабеляване от ЕКУто.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Че аз няма, за какво да се крия.Но щом 10 (десет) поредни дни, не ти отговарям на личното съобщение, значи има нещо. Достатъчно е да кликнеш на изпратени и да видиш, че съм ги прочел.И ще го кажа за последен път - като не разбираш от електроника не се захващаш, аз като не разбирам от механика, си плащам на сервиз.Кафявият конектор (по спомени е D4A, не ми се търси в момента) в него трябва да влизат 6 проводника, ако ги няма си пускаш ново окабеляване от ЕКУто.
                OT КАДЕ СИ СИГУРЕН ЧЕ НЕ РАЗБИРАМ ОТ ЕЛЕКТРОНИКА ТВА КОЕТО РАЗБИРАМ МИ Е ДОСТАТАЧНО ЗА ДА СЕ СПРАВЯ ,справял сам се и сас по сложни неща от темпомата ако сабиране на инфо както го прави всеки от форума включително и ти е неразбиране оооооооок ....както и да е, лек ден...Разправяйте се на ЛС, моля!Модераторски екип на fiat-bg.org
                ФИАТ СТИЛО 1.8 16V

                Коментар


                  #9
                  ICO BG написа:
                  emzo написа:
                  Че аз няма, за какво да се крия.Но щом 10 (десет) поредни дни, не ти отговарям на личното съобщение, значи има нещо. Достатъчно е да кликнеш на изпратени и да видиш, че съм ги прочел.И ще го кажа за последен път - като не разбираш от електроника не се захващаш, аз като не разбирам от механика, си плащам на сервиз.Кафявият конектор (по спомени е D4A, не ми се търси в момента) в него трябва да влизат 6 проводника, ако ги няма си пускаш ново окабеляване от ЕКУто.
                  OT КАДЕ СИ СИГУРЕН ЧЕ НЕ РАЗБИРАМ ОТ ЕЛЕКТРОНИКА ТВА КОЕТО РАЗБИРАМ МИ Е ДОСТАТАЧНО ЗА ДА СЕ СПРАВЯ ,справял сам се и сас по сложни неща от темпомата ако сабиране на инфо както го прави всеки от форума включително и ти е неразбиране оооооооок ....както и да е, лек ден...Разправяйте се на ЛС, моля!Модераторски екип на fiat-bg.org
                  хиляди извинения ,sori
                  ФИАТ СТИЛО 1.8 16V

                  Коментар


                    #10
                    Фиат Стило 1.8 16Ж и темпомата

                    Е колеги от доста време сам реализирал темпомата но нqмам време да пи6ем малко по касно 6те публикувам снимки и 6те напи6а как го реализирах...
                    ФИАТ СТИЛО 1.8 16V

                    Коментар

                    Working...
                    X