Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на табло.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на табло.

    Колеги интересува ме дали може да се сменят таблата на1.9 JTD-да се махне старото и постави на негово място по новото след 2000г.Говоря при едни и същи мотори.
    Прикачени файлове
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    Снимките са примерни-нямаше от къде да намеря други.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    Коментар


      #3
      Ако отзад буксите са еднакви мисля ,че няма да имаш никакъв проблем на ги смениш!

      Коментар


        #4
        А някой има ли представа (или снимка) колко букси има таблото с кръглите уреди?
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Според мен трябва да стане а буксите дали е с кръгли уреди нямат значение само че ако имаш екстра да показва коя врата е отворена таблото с кръговете го няма.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            M5kov написа:
            А някой има ли представа (или снимка) колко букси има таблото с кръглите уреди?
            2

            Коментар


              #7
              Всички табла бяха с по 2 букси мисля , само на HGT-то е 3-ка, НО ... по-старите и по-новите имат разлика, на по-новите крачетата в самите букси са заедно, а на по-старите са на сектори ... смисал разделени са някакси (това е за бензинките, за дизелките нз ! ) Иначе не е проблем да се пригоди стига със таблото да вземеш и буксите на кабелите и по схемите да си ги вържеш ... колега ако искаш и снимков материал кажи, че в момента не съм в нас и няма как да ги сложа.
              Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
              Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

              Коментар


                #8
                svetli4a написа:
                Всички табла бяха с по 2 букси мисля , само на HGT-то е 3-ка, НО ... по-старите и по-новите имат разлика, на по-новите крачетата в самите букси са заедно, а на по-старите са на сектори ... смисал разделени са някакси (това е за бензинките, за дизелките нз ! ) Иначе не е проблем да се пригоди стига със таблото да вземеш и буксите на кабелите и по схемите да си ги вържеш ... колега ако искаш и снимков материал кажи, че в момента не съм в нас и няма как да ги сложа.
                Ако може покажи!
                Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                Коментар


                  #9
                  колега не съм сигурен ,но мисля че няма да имаш голям успех има от кръглите и със 3 букси и то на 1.9 жтд (поне на моето браво е със 3),но пък ако намериш с кръглите уреди с две букси а те са масово срещани обърни внимание какво пише на белите лепенки( показателите на скоростомера и оборотомера) и тестваш

                  Коментар


                    #10
                    Сигурен ли си за това, имаш ли някакви снимки на такова табло и на буксите? Че аз имам тука една картинка с цялото окабеляване на таблото, според която буксите са две - A и B. Картинката е на табло от Брава ELX ( с най-много екстри ), с JTD 100 (2001).
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      да колега сигурен съм бравото е 1.9 жтд 100/стиил трофео 2001 но не ми се разглабя да покажа снимки НО БРАВАТА КОЯТО РАЗГЛОБИХ БЕШЕ СЪС ДВЕ

                      Коментар


                        #12
                        Никъде не можах да намеря такова табло или схема за него, но щом си го виждал, значи е такова. Ако нямаш нищо против - какъв е номерът на рамата ти, може и на ЛС да ми го пратиш, че в ЕПЕРа има 5 модела табла, но пък буксите за него са универсални и са си две - една с 18 крачета и една с 26, както са на горната картинка.

                        Коментар


                          #13
                          вин-а няма да ти е от полза по него колата е 1и8 бензин светло синя а пък тя е светло сива и е дизел

                          Коментар


                            #14
                            На моята брава е с 3 букси.
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              Ето това са буксите на старите километражи (полу кръг) с ЕЛЕКТРОНЕН километраж, на сектори е: Ето и на новите километражи (кръглите ) с ЕЛЕКТРОНЕН километраж, не е на сектори: Подчертавам че това са електронните, защото аз такъв си търсех, но имаше тема във форума за колега който си е сменил километража с нов, но с механичен брояч и смяната беше успешна, т.е. .... и брояча има значение. Пак допълвам това е за бензинките, защото за тях се интересувах, а там за 3-те букси на някой брави , мисля че имаше нещо такова да, май само моделите на Brava ELX, EL или HGT които имат датчици за отворените врати.
                              Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                              Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                              Коментар

                              Working...
                              X