Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламаринка във фара - да я махна ли?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ламаринка във фара - да я махна ли?

    Здравейте колеги,Наскоро сложих ксенон , но при монтажа се оказа че диният фар е VALEO ,а другия незнам /куча марка/та на VALEO-то има една ламаринка в самия фар инещо не свети като хората.Та въпроса ми е :Ако я махна, кави ще бъдат последствията?Благодаря предварително.П.С. Фарът е лявГрешен раздел -> Преместена. Модерирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Marea 1.9 JTD

    #2
    л

    имам няколко познати които ги махнаха и фаровете им светят подовбре без ламаринките.
    тел.0897943620

    Коментар


      #3
      По добре за тях, но за тези насреща е доста неприятно.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #4
        Както каза колегата Malone тея ламаринки са сложени точно за предпазване от заслепяване на насрещните водачи. Светлината от крушката се отразява от тях назад към рефлектора и после обратно напред. Мисля си че ако са махнати може би да свети по силно, но светлината няма да е добре насочена. в смисъл на близко разстояние добре 5 - 10 м ама после ще се разсейва и късите стават прекалено къси. Аз имах проблем с една от тези ламаринки, беше се откачила и дрънчеше вътре из фара. Отворих го и я наместих както трябва. Понеже съм с обикновенни крушки нямаше разлика в силата на светене, но определено светлината беше по добре насочена. Та мисълта ми е колега виж да не би тая ламаринка да е разместена и при теб и затова да не свети толкова добре. Има доста бравота с ксенон и не съм чул някой да се е оплакал че не светят както трябва. Другия вариант е да се помъчиш да си регулираш фаровете
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар

        Working...
        X