Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за горивото!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за горивото!

    Здравейте, имам Fiat Bravo 1.8 16V 115k и супер много ме дразни датчика за горивото на таблото. Обеснявам веднага - Пример : Зареждам за 50 лв и знам , че в колата има кам 20 литра и стрелката на таблото е до 4-тата черта, покарам малко и на първия по остър завой или рязко спиране , стрелкичката пада с 1,2 черти и много рядко се връща на горе. Сами се сещате, че почти става невазможно да си следя горивото , дори и като гледам изминалите километри и си правя сметката колко гори по принцип, като видя стрелката забита в нищото се шашкам и спирам пак да зареждам. Някой може ли да ми каже дали е от поплавака в резервоара,датчик или каквото и да било. Благодаря Ви предварително!

    #2
    Проблема е в бензиномера, явно има иносване на пистичките и затова ти пада рязко, пък и като цяло в движение не можеш да си засичаш, защото е много чувствително и не мери точно, аз засичам винаги преди тръгване. А виждам, че си от ВТ ела някой път на срещите, ето можеш да следиш темата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...asc&start=1080 На място можеш да получиш много полезни съвети, ако искаш заповядай!
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар

    Working...
    X