Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с чистачките на Мареа някой ако може да помага :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с чистачките на Мареа някой ако може да помага :)

    Интервала на чистачките работи когато си иска някой има ли си на идея от какво може да е?
    FIAT MAREA 1.8i 97г.

    #2
    Интервала ,за първата степен ли става дума.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Да колега
      FIAT MAREA 1.8i 97г.

      Коментар


        #4
        По - миналата зима изгорих мотора на чистачките. И имах време да огледам електрониката. Управлението на мотора е непосредствено до него в една бяла кутийка. Според мен времеконстантите са реализирани с RC вериги, тоест имаш или студена спойка или прецакан кондензатор. Отвори и виж.
        04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

        Коментар


          #5
          vgeorgiev написа:
          По - миналата зима изгорих мотора на чистачките. И имах време да огледам електрониката. Управлението на мотора е непосредствено до него в една бяла кутийка. Според мен времеконстантите са реализирани с RC вериги, тоест имаш или студена спойка или прецакан кондензатор. Отвори и виж.
          Тъкмо и аз това щях да ти пиша ,само внимавай ако разкачаш лосчетата че нямата белязка и после е трудно.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            И на моята Мареа са такива - прави си каквито си иска интервали, особено на първа степен. Чистачките спират горе, а не долу както е нормално. Лятото стигнах до моторчето, ама нищо не направих. Сега ме е страх да отворя пак, че тия щипки на пластмасите ми се струват доста рискови за счупване. Първият път май на магия ги отворих без да счупя нищо. Има ли някаква техника на махане на пластмасите над предния капак.

            Коментар


              #7
              А дали е възможно нещо да става с лостчето? Примерно да е зацапано вътре до колкото знам има някакви пластинки или нещо такова ?!?!?!
              FIAT MAREA 1.8i 97г.

              Коментар


                #8
                iulko1 написа:
                А дали е възможно нещо да става с лостчето? Примерно да е зацапано вътре до колкото знам има някакви пластинки или нещо такова ?!?!?!
                Възможно но малко вероятно ,много лесно е за отстраняване .Нали знаеш по закона на всеобщата гадост къде е проблема.
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  Релето
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар


                    #10
                    Valiosport написа:
                    Релето
                    А къде се намира това реле???
                    FIAT MAREA 1.8i 97г.

                    Коментар


                      #11
                      iulko1 написа:
                      Valiosport написа:
                      Релето
                      А къде се намира това реле???
                      Колега идея си нямам защото нямам Мареа, но на моето типо е едно голямо бяло реле (не е като другите) и като го махнах ми изчезнаха степените на чистачките На мене ми стои при таблото с бушоните (под волана) ама на Мареата не знам къде е
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        #12
                        Релетата са интегрирани във възела на моторчето. Малка платка с електроника.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар

                        Working...
                        X