Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламаринка пред крушката на късите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ламаринка пред крушката на късите

    На единия фар забелязах че въпросното отражателче което стои пред крушката на късите е паднало и пред крушката няма нищо.Има ли начин да го закрепя на мястото му без да разглабям фара?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Това май беше едно цяло, няма как да падне вътре. Ако е вътре, между рефлектора и стъклото - значи има нещо счупено. Всъщност не е отражателче, а е сянкоправителче ( ).Развий винтчетата, които държат фасунката, и я извади назад, после опитай през отвора да извадиш остатъка. Може би ще мине.

    Коментар


      #3
      При мен е паднала между стъклото и светлоотражателя повече от година. Ламаринката е захваната за светлоотражателя и по някаква причина се е отчупила. Според мен вадене няма, освен ако фара не се разглоби (има такава тема със снимки). Не е фатално, но е дразнещо, свтлинния сноп не се фокусира добре върху пътната настилка.
      Brava 1.9 JTD 100, 2001

      Коментар


        #4
        zim написа:
        При мен е паднала между стъклото и светлоотражателя повече от година. Ламаринката е захваната за светлоотражателя и по някаква причина се е отчупила. Според мен вадене няма, освен ако фара не се разглоби (има такава тема със снимки). Не е фатално, но е дразнещо, свтлинния сноп не се фокусира добре върху пътната настилка.
        При мен въпросната ламаринка е отишла в рефлектора на дългия.А без нея е гадно че гледам отпред свети късия свети като дълъг, а като карам от тази стана все едно почти нямам фар. Има ли начин самата фасунка с ламаринката както е горе на снимката на Оги да се извади отзад през отвора за сменяне на крушката?И после сглобена с ламаринката да я поставя пак от там?
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Много е просто - откачате фара и развивате фасунката на крушката, тя се държи на три винта, по принцип въпросната ламаринка е заедно с фасунката, но във вашия случай трябва да я изсипете от фара през дупчицата. Аз между другото си мислех защо не е направена светлоотражателна тази ламаринка?
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Тоя десния фар се оказа че е сменян и не е валео. Отражатела е нещо като стъклопласт и ламаринката се е държала за него а не на фасунката която се оказа пласмасова без винтчета.Никога не си купувайте фарове Carello. Голям боклук са.Някой ако го иска тоя фар - давам го за 20 лв. Аз ще търся Валео да го сменям.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              infineon написа:
              Тоя десния фар се оказа че е сменян и не е валео. Отражатела е нещо като стъклопласт и ламаринката се е държала за него а не на фасунката която се оказа пласмасова без винтчета.Никога не си купувайте фарове Carello. Голям боклук са.Някой ако го иска тоя фар - давам го за 20 лв. Аз ще търся Валео да го сменям.
              моите са карело, но фасунката не е като тази. фара си е пушка, не е от марката, моите са оригиналните
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Днес прегледах двата фара, проблемния при мен е Carello, другия е Valeo. Не знам кой е оригинален и кой е подменян. Така или иначе и на двата фара цокъла не може да се отдели от светоотражателя (не е закрепен чрез винтове). Така че, занапред пак ще си карам както досега.
                Brava 1.9 JTD 100, 2001

                Коментар


                  #9
                  Колега, ако не ти е проблем, можеш ли да снимаш фара Валео отзад, защо при теб не може да се свали цокъла с ламарината? Ето как се сваля ламаринката от този фар (модел на фара - 99-та година) (на снимка 1 се виждат двете винтчета, на снимка 2 се вижда как е извадена назад, и как е закачена за цокъла, с едни малки пъпчици, като скобички, изрязани от самия цокъл, на снимка 3):
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    Утре ще проверя, може пък и да не съм ги видял. Даже и да е така, проблемния ми фар е другия (Carello), който със сигурност няма винтчета. Благодаря за снимките.
                    Brava 1.9 JTD 100, 2001

                    Коментар


                      #11
                      И така, Валеото е наистина с винтчета, но другия фар няма такива. Опитах да изкарам цокъла и понеже не помръдна, се отказах за да не счупя светоотражателя. Явно ще си го лангъркам още доста време. Снимките (съжалявам за качеството) са с извадено капаче на дългите светлини. При късите светлини, цокъла е същия.
                      Прикачени файлове
                      Brava 1.9 JTD 100, 2001

                      Коментар


                        #12
                        Както и колегата ZIM казва карелото е гадно. Не случайно и при мене се е развалил той и свети доста по лошо от оригиналния.При мен оригинално е валеото- има си един щампован номер който го има и по прозорците на колата.На карело фасунката е направена неразглобяема. Държи се на едни подвити ламаринки на стъклопласта.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          Намерих си фар Валео от колега от форума. Обаче фара е без ел регулиране и на мястото където е машинката има една кръгла пластмаса.Ще мога ли да сложа ел машинката от фар Карело на този??
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар

                          Working...
                          X