Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с температурата (датчика или друго!)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с температурата (датчика или друго!)

    здравейте колеги, аз пак се включвам със следващия проблем от 2 дни колата почна да прегрява...или по скоро да кажа загрява повече от нормалното. не съм пипал нищо, не съм коригирал нищо което да предизвика проблема. Колата загрява до 99 градуса след което се включва първата степен на перката и след това за 10 секунди температурата пада до 87-89. след като спре вентилатора започва пак да вдига температурите леко оплеко и пак до към 97-99 градуса.после се включа пак първата степен и всичко е наред. Колата загрява бързо и по това съдя че не е термостата но какъв може да е друг проблема. С FIATECUScan-a правех какви ли не тестове и температурата която показва стрелката на таблото е коректна. мислях че тя се бъзика нещо. После се замислих че МАЙ мота кола е с 1 датчик който служи и за мерене на температурата за ЕКУто и за таблото и за включването на вентилатора. Датчика е с 2 жички а не с 3.дайте съвет къде да търся проблем и защо толкова късно включва първата степен?п.с.пак със FiatEcuScan-a тествах и втората степен на вентилатора и тя си работи но като загрее колата включва първата степен в това съм сигурен.демек всичко си сработва но защо от нормална температура (90-93 градуса и позиция на стрелката хоризонтално) се вдига до почти 100 градуса и 1 дление над средата на стрелката.Благодаря предварително на всички отзовали се
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    Ако датчикът на термостата е с 3 кабела - значи е един за таблото и за ЕКУ. Ако е с два - той е само за ЕКУ, а за вентилаторите си има отделен датчик, вероятно е на радиатора. Ако е с отделни датчици, най-вероятно проблемът е в датчика.Ред.: Ако този на термостата е с 3 кабела, може и да е за вентилатора, за две степени.

    Коментар


      #3
      абсолутно си прав, след като са два нищо чудно проблема да е само в този за вентилатора. аз изхождах от това че е един.
      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
      182A4.000 IAW49F
      LPG - Lovato EasyFast
      ----------------------------
      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

      Коментар


        #4
        ново 20. днес разкачих датчика и се оказа не с 2 ами с 3 жички. бяло-сива, нещо като оранжева, и черна. след като запалих колата веднаха трупна грешка. още по странното е че стрелката на таблото вече не работеше, температурите които отчиташе за engine temperature беха с около 15 градуса по ниски от реалните но ги увеличаваше в процеса на загряване на колата (или поне тези които отчита датчика защото се чудя вече дали той не отчита грешно) и перката се вклчи на втората степен. Според Оги вентилатора не се контролира от ЕКУто но май така ще се окаже. като затрия грешката вентилатора гасне и след 2-3 секунди пак трупва грешката и включва на втора степен.Някакви идеи дали има другаде накакъв температурен датчик като не броим този за входящия въздух? Намерих схема на охладителната система но няма никъде маркирани датчици а само кое е радиатор, кое термостат и т.н.буксата която е на термостата е тази http://axm-auto.com/index2.php?brand...ow=1мисля че и датчика точно така изглежда.п.с.само да допълня че по радиатора нема датчици някъде другаде трябва да е.
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #5
          хайде де колеги никой ли не знае къде се намира този датчик за вентилатора...ако има такъв ???
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            #6
            моля някой от модераторите да смени именцето на темата на нещо от сорта "Къде се намира датчика за вентилатора - не този на термостата"че май иначе никой няма да обърне внимание и да удари едно рамо, пък аз рових гледах и не можах сам да го намеря мерси много предварително
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар

            Working...
            X