Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум в радио/CD зависим от оборотите на мотора-РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум в радио/CD зависим от оборотите на мотора-РЕШЕНО

    От една-две седмици чувам как при намалена сила на звука на ЦД-то се чува свистене променящо се при увеличаване на оборотите на двигателя. Интересното е ,че го има и на радио и на флашка и на ЦД. Единствената ми идея е да не се губи някъде масата (на чинчовете) на усилвателя и от там да идва тая работа. Ако имате някоя друга идея с радост ще пробвам.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    #2
    Има много писано в тунинг.бг и все глупости.С монтажа на амп-а ли се появи ?Пробвай от друго място да вземеш масата, като я зачистиш предварително (шкурка)
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Инсталацията е отпреди поне 3 години, от тогава проблеми не съм имал, шума се появи преди няколко седмици.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Пусни си нови захранващи кабели директно от акумулатора към ЦД-то и проблемите ще изчезнат. Другия вариант е да слагаш филтри за намаляване на шума но е по - неудачен вариант.Рецептата за кабела е изпитвана многократно и действа безотказно.Поздрави: Марто
        Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

        Коментар


          #5
          pi4_s_bravo написа:
          Инсталацията е отпреди поне 3 години, от тогава проблеми не съм имал, шума се появи преди няколко седмици.
          Както ти написа Емо по горе, зачисти си масата!Попринцип можеш да си пуснеш директно маса от акумулатора, също така се продават и така наречените филтри за брум!
          ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

          Коментар


            #6
            J T D написа:
            pi4_s_bravo написа:
            Инсталацията е отпреди поне 3 години, от тогава проблеми не съм имал, шума се появи преди няколко седмици.
            Както ти написа Емо по горе, зачисти си масата!Попринцип можеш да си пуснеш директно маса от акумулатора, също така се продават и така наречените филтри за брум!
            Филтрите за т.нар "брум" внасят призвуци. Колкото по - малко ненужни елементи имаме в една с-ма толкова по - добре, ще звучи (особено по пътя на сигнала).
            Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

            Коментар


              #7
              Те кабелите нямат скъсвания и т.н проверявани са преди 2 месеца по друга причина (не стартираше усилвателя). Ще разчопля днес да видиме какво ще излезе.ред. Проблема се оказа в прекъсната маса (то беше ясно,че е това въпроса беше къде) на единия чинчов накрайник-след презапояване всичко е на 6 както преди това.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Марто написа:
                Другия вариант е да слагаш филтри за намаляване на шума но е по - неудачен вариант.
                От 15-20 години аудиосистемите имат вграден такъв филтър. На времето се слагаха на Лади и Москвичи, защото нямаха.
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #9
                  понеже и аз го имам този проблем, но съчетан с много лесно губене на станциите- възможно ли е от кофти масата да имам и това слабо хващане на станция?преди бях с най-високия клас оригинално радио и беше перфектно, но сега съм май с най-ниския и лови адски слабо в сравнение с предишното- нормално ли е?
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар

                  Working...
                  X