Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava 1.6 16v не иска да запали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava 1.6 16v не иска да запали

    След къси разстояния от сорта на 10-15 км след загасване и след това при стартиране колата си пали без проблем.Проблемът идва след големи разстояния над 100 км....Като загася колата и след това като завъртя не иска да запали и то при топъл двигател. Акумулаторът уж го зареждахме и 3-4 дни градско шофиране нямаше проблем докато не иска да запали сега след близо 200км извънградско.Стартерът го ремонтира един майстор,който казва,че стартерът е оправен и работи.За динамото не знам,но мисля,че трябва да ми светне някаква лампа,която да ме уведоми,че не зарежда.А като завъртам стартера звукът е типичният за приключил акумулатор,ама айде де може и друго да е .Според вас каква може да е най-вероятната причина?

    #2
    Имах подобен проблем, при мен случаят беше следният. Тръгвам да запаля и се чува само едно "чък" "чък" но ток има в акумулатора. Оказа се шалтера на стартера 34 лв и сега е ток
    Fiat Brava `97 1.6 16V ELX - МеТаН power

    Коментар


      #3
      кола

      майстора да си отрави стартера или кабелите към него/тънката жица/ и акумулаторапровери точно като стартираш на акумулатора колко волта е
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Може и датчика на коляновия вал да е.а имаш ли газова?
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          Нямам газова...И как да разбера дали може да е този датчик?

          Коментар


            #6
            robinhostar написа:
            Нямам газова...И как да разбера дали може да е този датчик?
            Като изчакаш да изстине. Ако пали студена... и ако тоя мотор има датчик колянов вал...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Re: Brava 1.6 16v не иска да запали

              robinhostar написа:
              А като завъртам стартера звукът е типичният за приключил акумулатор...
              Ти сам си казваш че трудно върти.Опитай да запалиш с бутане,дърпане....Предполага че тогава няма да имаш проблем с паленето ако наистина стартера върти по мудно.Работата на нито един датчик не е обвързана с оборотите на развъртане на стартера,така че не е се впускай в излишни приключения.Все пак при 100 км дистанция,всичко по колата загрява доста по качествено отколко за 10-15 км.,а при загряване знаеш че материалите се разширяват и при наличие на някакъв проблем да речем в стартера...(всичко това обаче е при условие,че акумулаторът ти е изряден и зареден).Ето ти едно обяснение на дефекта.Нещо подобно имах и аз преди години с един Кадет.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                Re: Brava 1.6 16v не иска да запали

                iakvvu написа:
                robinhostar написа:
                А като завъртам стартера звукът е типичният за приключил акумулатор...
                Ти сам си казваш че трудно върти.Опитай да запалиш с бутане,дърпане....Предполага че тогава няма да имаш проблем с паленето ако наистина стартера върти по мудно.Работата на нито един датчик не е обвързана с оборотите на развъртане на стартера,така че не е се впускай в излишни приключения.Все пак при 100 км дистанция,всичко по колата загрява доста по качествено отколко за 10-15 км.,а при загряване знаеш че материалите се разширяват и при наличие на някакъв проблем да речем в стартера...(всичко това обаче е при условие,че акумулаторът ти е изряден и зареден).Ето ти едно обяснение на дефекта.Нещо подобно имах и аз преди години с един Кадет.
                Оказа се,че акумулаторът си е изряден.Симптомите на заминал датчик ги нямам.Колата работи перфектно и не гасне.Остава стартерът и дано е той,че вече ве знам

                Коментар


                  #9
                  Re: кола

                  kluchar написа:
                  майстора да си отрави стартера или кабелите към него/тънката жица/ и акумулаторапровери точно като стартираш на акумулатора колко волта е
                  Колко волта трябва да бъде при стартиране? Вчера бях да ми замерят акумулатора и ми казаха, че при палене пада до 8 волта, а на следващото палене и до 6 волта. Като покарам обаче после си пали сутрин без всякакви грижи. Дали проблема е този шалтер или е самият акумулатор?
                  Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                  Коментар

                  Working...
                  X