Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нагревател задно стълко Фиат Брава!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нагревател задно стълко Фиат Брава!

    Здравейте!Искам да попитам отностно проблем с нагревателя на задното стълко при фиат брава 1.6 16В бензин ’99 година, който странно спря да работи изведнъж. Очаквах, че може някои от реотаните да откажат и да работи частично, но той въобще спря изцяло. Съмнението ми е, че колата беше на ремонт за парно радиаторче и дали е възможно докато са я оправяли да са засегнали електроника/окабеляване неволно, така че да спре да работи нагревателят, защото до преди ремонта той работеше безотказно или е малшан и просто нещо е изгоряла по веригата. Видях състоянието на нагревателя и не забелязах да има прекъсвания на реотаните някъде, а също не държа(карам с) остри предмети, които могат да наранят/прекъснат връзките някъде, така че проблема е другаде по веригата.Основното ми питане е, има ли смисъл да ходя да говоря по този въпрос в сервиза къде ми смениха парното радиаторче дали не са забравили/направили нещо без да искат? Или нещата не са свързани въобще?

    #2
    Бушон?
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Ако не е бушон, след това провери дали работят всички копчета на централната конзола - предни, задни светлини за мъгла, копчето за външна температура, ако има. Нещата са свързани. Може да са откачили/скъсали някой кабел!Темата отива в раздел "Автоелектроника"

      Коментар


        #4
        Виж и самия нагревател за прекъсване в началото/края.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Благодаря за бързото отзоваване! Ще погледна първо бушона. Той се намира на главното реле, зад панела от дясно, ако не съм забравил. Евентуално ще пиша какво съм/не съм открил. Предполагам, че с мултицет може да се провери дали бушона е заминал, ако видимо не се забелязва!Добавка:Не е бушонът. Мерих го с мултицет и за по-сигурно му размених мястото с този за чистачките и няма проблем с него!С мултицета мерих и нагревателя на доста точки и отсечки и на всякъде правеше контакт, така че не установих да има прекъсване там!Всико общо взето си работи на таблото - фарове къси/дълги/габарити, за мъгла, осветленито в багажника и купето, датчиците и т.н.Ако имате други предложение, давайте ги насам. Вероятно ще минавам през сервиза, ама аз лично не виждам връзка между смяна на парно радиаторче и спрял да работи нагревател за задното стъкло, но естествено не съм специалист и моето мнение е крайно ограничено!

          Коментар


            #6
            Колега огледаи контактите на задната врата и сподели дали имаш проблем с задната чистачка!!!
            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

            Коментар


              #7
              Преди да проверяваш пластините - ако имаш електрически огледала - когато е включен нагревателят, те работят също. След 3-4 минути са чувствително топли. Ако работят - премини към пластините за които стана въпрос. Ако не работят и те, то следва да се провери релето на нагревателя, което е на гърба на таблото с бушони.

              Коментар


                #8
                Благодаря ви за съдействието и утре ще проверя дали огледалата се затоплят, и ако да, евентуално тези пластини за които говорите предполагам, че са контактните пластини от двете страни на нагревателя! Трябва ли да се сваля/отвива нещо за да се проверят те?Да добавя, че задната чистачка работи!

                Коментар


                  #9
                  DareD написа:
                  Благодаря ви за съдействието и утре ще проверя дали огледалата се затоплят, и ако да, евентуално тези пластини за които говорите предполагам, че са контактните пластини от двете страни на нагревателя! Трябва ли да се сваля/отвива нещо за да се проверят те?Да добавя, че задната чистачка работи!
                  Колега не пипаи пластините от двете страни на стъклото!!!!! Аз имах предвид контактните пластини които са между купето и и капака на багажника!
                  ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                  ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                  Коментар


                    #10
                    Конткатните пластини от двете страни на стъклото може внимателно да ги пипнеш със сондите на мултицета - дали има напрежение между тях, и дали е около и над 12 волта.

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Конткатните пластини от двете страни на стъклото може внимателно да ги пипнеш със сондите на мултицета - дали има напрежение между тях, и дали е около и над 12 волта.
                      Ама при затворена врата че при отворена резултата е ясен от сега!!!
                      ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                      ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                      Коментар

                      Working...
                      X