Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не ми работят фарове,чистачки,парно!Моля за помощ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не ми работят фарове,чистачки,парно!Моля за помощ!

    От няколко дена спряха да ми ряботят фаровете.Първо първия вечер ме хвана неподготвен и държах клуча на вътре докато стигна до града.Но на другия ден въобще не работиха.От днес като ги вклуча от първия опит не заработиха и чистачките и вентилатора на парното!Благодаря предварително за помоща ! Колата е Fiat Bravo TD100 97г.

    #2
    ,

    Първо започваме с проверка на предпазителите.

    Коментар


      #3
      И ако сменяш предпазители не слагай от ония китайските. Защото не са 5, 10, 15 ... ампера ами са два вида - с тънка и с дебела вложка. На колко ще изгорят е много секретна фирмена тайна на китайците. Лошото е ако вместо на 5 гори на 10 ампера защото преди него може да се подпали проводникът който води до предпазителя. А, и ако сложиш нов предпазител и ако пак изгори значи има проблем от който гори предпазителят.
      Bravo 1.6 / 16

      Коментар


        #4
        Виж си и контактният ключ...
        AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
        AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
        FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

        Коментар


          #5
          колега не се залагваи сас предазителите целия проблем е от ръчките няма смисла да си играеш да ги тваряш щотот ще видиш квото видях и аз като чисто нови направо сеняи ръчките струват 50 лв по моргите може и да ги издеистваш за по малко

          Коментар


            #6
            Бе четах в една друга тема,един колега имал същия проблем като моя и се оказало че е някакъв инсталационен кабел под волана.Възможно ли е..защото като изклуча фаровете всичко си работи както трябва? Утре пак ще ги прегледам пък може да излезе нещо.Благодаря за инфото

            Коментар


              #7
              Ако не си оправил проблема все още ще те посъветвам да свалиш пластмасата под волана и ще откриеш проблема. Той се вижда много добре, от личен опит ти казвам.Решението е да шунтираш нагорелия сектор с едно реле.
              Fiat Marea HLX TD100 98г.

              Коментар


                #8
                Здравей колега, от личен опит на моята стара кола фиат брава ще ти кажа, че не е страшно. Първо си махни пластмасите на волана и погледни буксата която влиза в ръчката за чистачките, почистваш я хубаво, леко с отвертка надраскай пластинките, мръдни ги така че да направят по добър контакт сложи пак буксата и ще видиш че всичко ще се оправи. Късмет.

                Коментар


                  #9
                  krasenrahnev написа:
                  Здравей колега, от личен опит на моята стара кола фиат брава ще ти кажа, че не е страшно. Първо си махни пластмасите на волана и погледни буксата която влиза в ръчката за чистачките, почистваш я хубаво, леко с отвертка надраскай пластинките, мръдни ги така че да направят по добър контакт сложи пак буксата и ще видиш че всичко ще се оправи. Късмет.
                  Разбира се това като не е на контакт

                  Коментар

                  Working...
                  X