Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за дисплея на километража на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Със сигурност на повечето Marea ELX има и батерия и платка в ключа, които управляват централното, дори и да няма фабрична аларма.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #17
      ogi28b написа:
      Да не би да става въпрос за коли с вградена аларма? На моята кола, която не е мареа, такъв надпис не излиза, а на колата на колегата ми, която е мареа, но няма аларма - такъв надпис също не излиза, а със сигурност в ключовете ни е само транспондера на имобилайзера.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        Tempras написа:
        Със сигурност на повечето Marea ELX има и батерия и платка в ключа, които управляват централното, дори и да няма фабрична аларма.
        моята е ELX и нямам фабрична аларма, а и ключът ми изглежда като излят. не виждам смисъл да има батерия вътре.
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #19
          Е не ми се отваря, като Ви казвам, че има батерия, значи има.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #20
            emzo написа:
            Този ключ има батерия на 100 %. Аз моята съм я сменял.

            Коментар


              #21
              И на моята ключа е като този от снимката, и също потвърждавам, че има батерия вътре.Свети в червено лампичката на ключа.

              Коментар


                #22
                да на този от снимката има но беше споменато по-горе че на ELX има ама моят ключ не е като този от снимката, много по проЗ е без бутони лампички и т.н. п.с.малко оспамихме темата, от за километражи се обърна на ключове
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар


                  #23
                  Оспамихте темата, щото Emzo напоследък се държи неадекватно. Ключовете за Браво/Брава/Мареа, които имат БАТЕРИЯ са и ДИСТАНЦИОННИ за отключвана/заключване на вратите и/или също за вградената фабрична аларма. Всякакви останали спорове са излишни. Възможно е ключът ви да има бутон, който няма функция и да имате допълнително дистанционно точно за алармата и заключването - това е поради бъгавата "централа" на заключването - по неведоми причини си забравя ключовете и трябва или да се препрограмира или се "шунтира" и си имаме по 2 дистанционни вместо 1.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    E к’во ми неадекватното ? При слаба батерия изписва BATT LOW* на екрана, а на ключа **диода мига 3 пъти.**Баш по темата си е.*Поне при Пунто и Стило ** При Браво/а/Мареа
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #25
                      emzo написа:
                      E к’во ми неадекватното ? При слаба батерия изписва BATT LOW* на екрана, а на ключа **диода мига 3 пъти.**Баш по темата си е.*Поне при Пунто и Стило ** При Браво/а/Мареа
                      На мен BATT LOW ми изписа посред зима, когато баш АКУМУЛАТОРА си ми беше LOW. Не съм сменял батерии по дистанционните и след смяна на Акумулатора надписа не съм го виждал... Сигурно от дистанционното е било, ще взема да тествам с една наплюнчена хартия.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        И аз се опитах да кажа че този надпис НЕ важи за ключа, ама...

                        Коментар


                          #27
                          ogi28b написа:
                          Конкретно това табло изписва и информация за нивото на маслото, но не в този модел автомобил, ами в Браво/а.
                          Кога и как става изписвнето? И къде е датчика за ниво на маслото?Имам Брава JTD105 и до сега такова изписване на дислея не съм виждал.Иначе когато запаля лампата за нивото мига няколко пъти и след около 20-30 сек. не светва повече, а като проверя маслото със щеката - нивото си е точно.
                          Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                          Коментар


                            #28
                            @Skip_01: mitaka_neikov има Bravo 1.9JTD - може да заснеме точно това показание. Дори ме изненада с него, а и самият той ми каза "аз щеката не я гледам - гледам си дисплея". Ако има време и желание - ще щракне една снимка на конкретното показание.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              кола

                              от ключа ще изпише че е слаб тока на акумулатора ама само при определени условия ако има централно -аларма и то оригинална ама ключа ако е без само с чип колота ще си пали и това е щото не всички 3 ключа са с бутон/и само 1 е
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                #30
                                Skip_01 написа:
                                ogi28b написа:
                                Конкретно това табло изписва и информация за нивото на маслото, но не в този модел автомобил, ами в Браво/а.
                                Кога и как става изписвнето? И къде е датчика за ниво на маслото?Имам Брава JTD105 и до сега такова изписване на дислея не съм виждал.Иначе когато запаля лампата за нивото мига няколко пъти и след около 20-30 сек. не светва повече, а като проверя маслото със щеката - нивото си е точно.
                                Твоята е със стария модел датчик, който има две положения - понижено ниво, и критично ниско ниво на маслото, моята също е от тях. При този датчик свети контролна лампа при контакт, ако нивото не е в нормите - тя започва да мига по оопределен начин, или свети постоянно ако е китично ниско. След това слагат един датчик с потенциометър, който връща информация към процесора в таблото, а той го изписва на дисплея под формата на нулички и тиренца, за няколко секунди на мястото на общия километраж, например: 0 0 0 0 0 - или 0 0 - - - - Щом при теб мига, значи има проблем - ако мига равномерно с честота 2 херца в продължение на 30 секунди - показва понижено ниво на маслото. Ако мига бързичко 2 пъти, после пауза, после пак 2 бързи мигания, пак пауза, и така в продължение на 20-на секунди - показва липса на връзка с датчика - откачена букса, скъсан кабел и други. Датчикът за ниво на маслото се намира до щеката, в долната част на улея.

                                Коментар

                                Working...
                                X