Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелката за температурата се държи странно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стрелката за температурата се държи странно

    Фиат браво 1.2 99-та год.Забелязах понякога като паля студена колата и стрелката за температурата показва почти едно деление и подскача леко нагоре надолу и след малко се оправя и отива на 0.Възможно ли е колата да загрява до средата за 3-4 минути или стрелката ме лъже? Нещо прекалено бързо ми се струва
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    почисти датчика, от буксата му е
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Понеже и аз имам проблем със стрелката за температурата ще пиша тук,за да не пускам нова тема.Моят проблем е следният-1во стрелката особено когато е студено показва,че колата е загряла когато си иска при градско каране,когато е на дълго си застава на средата и няма проблем.Също така,нещо което ме озадачава напоследък е,че в задръстване или иначе казано когато колата си е загряла и остане на едно място стрелката за температурата започва да се вдига над средата и понякога стига червеното,но ако изключа фаровете и тя си пада до средата веднага,но като ги пусна пак и тя пак си отива нагоре,също и като се натиснат спирачките(най-вероятно защото се включват стоповете) и стрелката пак се вдига само докато са натиснати спирачките...Проблемът се оправя при 400-500 метра каране без спирания,но не си е работа да гледам как температурата ми отива в червеното ... Колата е Браво 1.9JTD.

      Коментар


        #4
        А като удариш с ръка по таблото оправя ли се?
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Често ми се е случвало да се разминавам с бравота и да гледам как шофьорите удрят таблото от горе, а ето каква била причината :D
          Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

          Коментар


            #6
            Всъщност не съм пробвал

            Коментар


              #7
              това с удрянето има резон.на моята марея стрелката от време на време показваше висока температура и след въпросното удряне по таблото от страна на майстора се размърдваше.ходеше ту на горе ту заставаше на средата.в крайна сметка се оказа не добра студена връзка на таблото.след корекцията всичко е наред.

              Коментар

              Working...
              X