Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За аналогово табло на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За аналогово табло на Типо

    Тази вечер ми се случи следното: Изчезна ми лампата (зелена) за късите светлини, а с нея и фоновото осветление на таблото. Всички други датчици и лампи си бачкат. Като се замислих, има резон тези две светлинки - фоновата и за късите - да са съединени по някакъв начин, но си нямам издея каква точно може да е случката, така че ще съм благодарен за някаква консултация. Другото, което ми идва на ум е, че може да е от лостчето за включване на фаровете, но пък мигачите си светят. Идеи?
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    Колега най-вероятно ти се е загубила масата на таблото всички контролни лампи с изключение на тия за късите и за осветление с свързани към плюса и се замасяват през съответните датчици.

    Коментар


      #3
      Мерси, ама честно казано, нищо не схванах. Това предполагам, трябва да е некаква жица, която се е разкачила или дава кофти контакт, но как бих могъл да я позная. Аз имам некакви ел. схеми в книжката, ама днес като ги гледах, нищо не схванах, което си е нормално де, жиците не са ми най-силната област.
      Shit happens, sometimes...
      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

      Коментар


        #4
        Първо погледни куплунзите отзад на таблото дали контактуват добре. Може да ги поизчистиш със спирт или нещо друго. Ако не се оправи, тогава провери самите крушки ( въпреки че е малко вероятно и двете да са отишли едновременно ) и после може да потърсиш маса дали има.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Такааааа, днес нямах възможност и време да се ровя в таблото, но проблема има развитие. За съжаление, негативно. Оказа се, че осван таблото и зелената лампичка, не светят и една трета от външните крушки. По-точно, заден ляв габарит, дясна лампа на номера, десен заден мигач. Четох в книгата и се оказа, че има бушон, който отговаря точно за тези лампи, но той се оказа зрав, което съвсем ме озадачи. Имате ли някаква идея къде да търся проблема?
          Shit happens, sometimes...
          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

          Коментар


            #6
            ivjordan написа:
            Имате ли някаква идея къде да търся проблема?
            Смятам, че е бушона все пак. Възможно е да не контактува добре в гнездото си. Има ли нещо, включено към този бушон, което работи, докато тези лампички не светят?
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              Ами, мисля, че нищо от изброените в упътването не свети, макар че едната от лампите е малкия страничен мигач на фара, а при мен си е счупет от край време и не мога да разбера дали евентнуално свети.
              Shit happens, sometimes...
              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

              Коментар


                #8
                ivjordan написа:
                Ами, мисля, че нищо от изброените в упътването не свети, макар че едната от лампите е малкия страничен мигач на фара, а при мен си е счупет от край време и не мога да разбера дали евентнуално свети.
                абе за всеки случай замени ли го с друг бушон който си сигурен че е здрав
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  оправи ли проблема и ако да как защото и на мен ми се случи същото не ми свети зелената лампа за къси светлини и осветлението на таблото?

                  Коментар


                    #10
                    Ами, при мен беше бушон. Предполагам, но можеш да провериш все пак, дали не са ти угаснали и един заден габарит и една от лампичките за осветяване на номера. Ако е така - бушони 5 и 6, т.е. един от тях.
                    Shit happens, sometimes...
                    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря за отговора! Ще проверя дано да е това!

                      Коментар


                        #12
                        не, бушоните са здрави явно е нещо в самото табло или крушките са изгоряли или някъде се е загубил контакта, ще го свалям няма начин

                        Коментар


                          #13
                          Не е бушон.таблото както знаеш има една екстра да си сменяш яркостта на осветлението и се регулира два пъти - един път при изгасени фарове и един път при пуснати.та това се управлява от един транзистор и най-често заминава неговото управление (още се чудя кое точно е по схемата.И тогава се получава така че като не си на фарове си свети добре а като пуснеш фаровете умират лампите защото тразнистора си стои запушен (т.е. лампите са изключени).При теб щом не свети и тази за къстие значи проблема не е в таблото или поне не е от въпросния транзистор.Лампата за късите идва мисля направо от релето за фаровете - провери най-елементарно дали светят другите лампи като си на фарове (тези по парното и т.н. където има лампи).Ако светят проблема е в това че не стига ток до самото табло (до крушката) и се късае в куплунг,кабел или в спойка/писта в таблото.Ама не мога да ти кажа коя точно жица беше за тази крушка....Светне ли крушката ще тръгне и фоновото.
                          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                          Коментар

                          Working...
                          X