Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с електрониката или ел.инсталацията на Типото ми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с електрониката или ел.инсталацията на Типото ми?

    Айдееееееееееее и моя Убавец започна с проблемите по токовете ! Проблема е следния :1. Изчезнаха стоповете, като чек контрола показва каквото си иска! (при натиснати спирачки той не отчита проблем, но стоповете не работят, а отчита проблем като не съм натиснал педала на спирачките).2. Чек контрола отчита вече и че имам отворена врата (и то шофьорската)! 3. Чек контрола отчита изгорял фар или габарит, а всичко работи!та проблема с чек-а и стоповете май-има нещо общо въпроса ми тук е : има ли някой идея за сервиз или човек разбиращи, ама наистина разбиращи от това "перо" на автомобила ?Благодаря предварително! Емо, и на теб благодаря за насоките за стоповете, но се оказа всичко работещо и провеждащо ток до всяка точка, и пак стоповете ги нямааааааааа
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    #2
    В чека има една бамбуреста интегрална схема. Провери и спойките, както и на околните пасивни елементи. На гърба са входящите букси. Виж и тях. Самия чек се намира в горната част на бушониерата.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Rokambol написа:
      В чека има една бамбуреста интегрална схема. Провери и спойките, както и на околните пасивни елементи. На гърба са входящите букси. Виж и тях. Самия чек се намира в горната част на бушониерата.
      Благодаря, колега ! А има ли шанс чек-а да е повлиял на изчезването на стоповете ?
      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

      Коментар


        #4
        kosta написа:
        ..... А има ли шанс чек-а да е повлиял на изчезването на стоповете ?
        По-скоро не самия чек, а има едни шунтове в бушониерата, от които чека взема сигнал за стоповете и за габаритете. Може те да са сдали багажа, но тогава и габаритите няма да ти работят.А за стоповете може да е виновна и стоп машинката - за колите с чек панел тя е 3 изводна и подава + към чека при натиснат педал. Провери я и нея.

        Коментар


          #5
          Uho написа:
          kosta написа:
          ..... А има ли шанс чек-а да е повлиял на изчезването на стоповете ?
          По-скоро не самия чек, а има едни шунтове в бушониерата, от които чека взема сигнал за стоповете и за габаритете. Може те да са сдали багажа, но тогава и габаритите няма да ти работят.А за стоповете може да е виновна и стоп машинката - за колите с чек панел тя е 3 изводна и подава + към чека при натиснат педал. Провери я и нея.
          къде са тия шунтове и на какво казвате така, тази бушониера я гледам вече за хиляден път и все едно и също няма изгоряли бушони или релета стоп машинката няма видими поражения ама.......
          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

          Коментар


            #6
            Прикачени файлове
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Благодаря на всички колеги, отзовали се на проблема, вече всичко е наред, оказа се стоп-машинката (заради 9 лв.) толкова струва, 2 седмици карах без стопове ...., да се ева !
              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

              Коментар


                #8
                Rokambol написа:
                Колега, това е управлението на предните ел. стъкла, не са шунтовете.Шунтовете са вътре в самата бушониера.

                Коментар


                  #9
                  Това е чек панела, не шунтове. Управлението на стъклата е широкия модул при релетата.@edit или това беше централното, хм, не помня вече
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Rokambol написа:
                    Това е чек панела, не шунтове. Управлението на стъклата е широкия модул при релетата.@edit или това беше централното, хм, не помня вече
                    Не е точно така.Заграденото в червено е модула за предните ел. стъкла, за заграденото в зелено е модула на чек-а.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      Колега наистина погледни машинката която е на педала за спирачките при мен чека показва че отпред нещо не работи но сичко работи та му сфикнах На мен пък постоянно ми светеха светлините на спирачката нещо се беше скапала машинката и не изключваше тя се води консуматив и не е скъпаЧао.
                      Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                      Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                      Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                      Коментар


                        #12
                        Uho написа:
                        ....заграденото в зелено е модула на чек-а.
                        Точно така. Забравям вече...
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар

                        Working...
                        X