Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пулсираща индикация за издрърпана ръчна спирачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пулсираща индикация за издрърпана ръчна спирачка

    Колеги, искам да споделя с вас последното подобрение по Живка. Значи - чудих се дали темата е за автоелектроника или за спирачна система или за често задавани въпроси. В крайна сметка реших да я пусна тук, макар да знам, че ще се загуби назад по страниците. Та - за какво става въпрос?Всички знаем, че идикацията на таблото за издърпана ръчна спирачка и намаляване на нивото на спирачната течност е само една постоянно светеща лампичка на таблото. Аз обаче реших като издърпам ръчната, тази лампичка да започне да примигва. Ето схемката - елементарна е и изобщо не изисква да се пускат допълнителни кабели или да се променя схемата на колата. Просто се откача конектора, който е на бутона на ръчната и мултивибратора се включва между жицата и бутона, като винаги може да се върне в оригиналното състояние. Предварително да кажа, че устройството не работи със светодиод. Става за всички типо и темпра, независимо от модификацията. Всичките елементи струват 1.30 лв. За останалите фиати - не съм гледал схемите, за да дам сигурно потвърждение.
    Прикачени файлове
Working...
X