Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уреди от HGT на SX

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Уреди от HGT на SX

    Чудя се дали ще е проблем да се сложат белите уреди от Bravo HGT на Bravo SX ( 1.6 ).То за слагане няма да има проблем , но дали ще отчитат вярно килемтража и оборотомера понеже на HGT-то километража е до 240 , а моя до 220

    #2
    Никой ли не е правил подобна мoдефикация на малолитражното си Bravo

    Коментар


      #3
      Обортомера със сигурност няма да отчита правилно ХГТ е с 5 цилиндъра.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        Това не е вярно. Коляновият вал се върти и един негов оборот прави един импулс в датчика за ГМТ, независимо колко са задвижващите бутала.

        Коментар


          #5
          Значи да разбирам , че ще си отчита вярно така ли ?

          Коментар


            #6
            Няма логика да отчита грешно, отчитането става по еднакъв начин - има пропуск в зъбите на маховика, което се отчита като смущение в магнитното поле, и се брои за един импулс. Ако трябва ще вадя картинките от документите. Все пак - не съм сменял, и може това което пише в книгите да няма общо с действителността.Проблем ли е да вземеш едно табло и да пробваш?Ето и картинка на принципа на работа, това което се вижда е едно зъбно колело, с 60 зъба, от което липсват 2. Значи - 58. То е на коляновия вал. Няма значение нагоре колко бутала има. Вляво - графика на генерираното напрежение.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Може да се счете за офтопик, но искам да попитам дали моето табло е сменяно понеже браво-то ми е 1,2 16V и е с бял километраж (разграфен до 220км/ч). Та въпроса ми е на този модел (двигател) фабрично ли е бял или е бил черен и е сменян?

              Коментар


                #8
                Фабрично е, или поне на повечето 1.2 които съм виждал, макар че имат и с черните циферблати, иначе на 2.0 HGT е до 240км/ч. .
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар

                Working...
                X