Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Знам че има за дигитално табло тема, ама това е друго

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Знам че има за дигитално табло тема, ама това е друго

    вчера си смених дистр. капачка и кабелите и дигиталното ми табло се оправи на 99% :D вече не премигва постоянно, нито блокира, нито показва 250 скоростомера /не знам каква е връзката на кабели и капачка с таблото/. имам само един проблем- изминатите километри понякога ми ги показва коректно, понякога показва само ---- демек черти. почистих идеално масите които ме посъветваха да проверя колегите на консултативната среща, така че едва ли е от масата. откъде взема данни тази психария за изминатите километри
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    точно веглиа е моето табло. искаш да кажеш, че проблема е 100% в самото табло /предполагам процесора и паметта са в таблото/, а не в данните, които стигат до него както аз си мислех?
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      точно веглиа е моето табло. искаш да кажеш, че проблема е 100% в самото табло /предполагам процесора и паметта са в таблото/, а не в данните, които стигат до него както аз си мислех?
      Това което Митко се опитва да ти каже (вероятно), че процесора в който се съхранява информацията (т.е. има и памет в него) не е запоен както трябва и ти прекъсват някой от крачетата му. Би трябвало да я занесеш на някой който да провери дали връзките са добре.
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар


        #4
        Re: Знам че има за дигитално табло тема, ама това е друго

        pakumba написа:
        вчера си смених дистр. капачка и кабелите и дигиталното ми табло се оправи на 99% :D вече не премигва постоянно, нито блокира, нито показва 250 скоростомера /не знам каква е връзката на кабели и капачка с таблото/. имам само един проблем- изминатите километри понякога ми ги показва коректно, понякога показва само ---- демек черти. почистих идеално масите които ме посъветваха да проверя колегите на консултативната среща, така че едва ли е от масата. откъде взема данни тази психария за изминатите километри
        На мене ми се нулираше малкия километраж ,когато имах проблем със запалването.Може би се явяваха някакви токови удари при прекъсванията.След като смених датчика на Хол нещата се оправиха.
        Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

        Коментар


          #5
          еми прекалено сложно ми се вижда го оправям това. май така ще си карам, благодаря ви!
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            А някой знае ли дали импулсен датчик от таксиметров апарат може да замени оригиналния за скоростомера на дигиталното табло?

            Коментар


              #7
              вече имам някакви наблюдения за това табло. километража си тръгва нормално когато колата е студена и си върти. като стигне 4 км винаги показва черти. няма изключения. някой да има идея как да го науча да брой до повече от 4
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                ?
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Леле леле какви неща стават с тея табла.Аз се чудех защо хората ги плуят толкова много.Аз с двете Типо-та за 5 години не съм имал яд освен една спойка само за осветлението на таблото.По принцип едно нещо ми е направило впечатление.Ще ви се види много странно и дори тъпо ама е факт.По-старите табла (преди 1990-та) са по-ралзични от по-новите (примерно 1991-ва съм изследвал).Старите правтя следното - като окачиш таблото от куплунзите си забравя километража (не дневния а другия) и застава на най-близката запаметена стойност (150 000,170 000,190 000).Най-странното е че ако си сваля акумулатора колкото и да стои не забравя ама дръпна ли куплунизте веднага забравя.Онзи ден си свалях таблото да сменям една крушка и преди да го сваля в пътната книжка (пиша си таква защото от фирмата ми връщат по някой лев за служебно гориво като ходя по работа с ли1ната кола) си бех написал 161 723 за последно.Закачих таблото и го пуснах и беше на 150 000.Случва ми се няколко пъти вече на различни типо-та.По-новото Типо на майка ми не си забравя километража.Аз първо мислех че е проблем по моето табло ама след 3-4 табла разбрах че просто са така ама незнам защо ако махнеш акумулатора не се губи,а откачиш ли му куплунизте отзад се губи (не съм отваял таблото да решим че съм прекъснал някоя батериика ама откачам куплунизте отзад които са на самото табло и отиват към купето).По темата с EEPROM-а и чртичките се чудя какво може да предизвика точно след 4 км да се шашка.Сега загледах pdf-а на въпросния чип и той комуникира е процесора само с две шинички - Data in и Data out което води до съмнение в самия процесор защото паметта ако запсива ще записва не до 4 а до край а ако не записваше нямаше изобщо да работи дори до 4.По-скоро процесора не може да обработва повече от 4 защото е нещо бъгав или сам забранява на паметта да му подава инфо сед 4-тия км и вади черти защото няма входен сигнал.Другия варинат за чертите е ако се рестартира процесора (когато забие в състояние RESET вади черти) ама защо и господ не знае.Аз лично се съмнявам в процесора а не в паметта!
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар


                    #10
                    въпреки че далеч нямам твоите знание относно таблата и аз съм близо до тази логика. не виждам кое "хардуерно" нещо може да работи до 3,9 пък на 4 да не работи. няма такова според мен. освен нещо да се е бъгнал както казваш процесора, ама това има ли начин да се провери и евентуално смени?
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар

                    Working...
                    X