Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за инсталация на Музика.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за инсталация на Музика.

    Първо да се похваля с новата система която си купих, ама нищо не разбирам сичко седи е така щото не мога да го свържа, много съм неук в тая история с музиката и кабелите... Та направо да расправям, значи купих си следното: 1. CD/MP3 JVC KD-501 http://www.louistools.de/catalog/ima...769377686.jpg2. Задни Елипси 6X9’’ HERTZ ECX 690 2X100W RMS http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:r...2/ECX690_.jpg3. Предни Елипси 5x7’’ HERTZ ECX 570 2X70W RMS http://www.caraudio-store.de/images/...tz_ecx570.jpg4. Усилвател Audison LR 250 http://image5.sahibinden.com/photos/...28.jpgТака тва имам, остана ми да купя пищялки!- Какъв е размера на пищялките на Браво, как се свалят и свързани ли са с елипсите на вратите ?- Как да свържа нещата, управлението ми е 4x50w в момента свирят само задните елипси на него, кажете кво да направя и как да ги свържа всички неща- Какъв кабел ми трябва за усилвателия (какво напречно сечение)Благодаря предварително, за сега се сещам за това ако изпадне още 1 въпрос ще питам... Моля обеснявайте като за малоумен, шото хич ме няма в таа свера на нещата И пак благодаря на всички отзовали се с помощта по свързването пп. Някой ако е запознат с тоя усилвател, нека каже какви ватове подържа и какво се свързва за перфектната конфигурация, че на него не пише нищо а ми е подарък от ’’комшиите’’ :DГрешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    leave something of the happiness you bring

    #2
    Здравей, купи си оригинален комплект кабели -36 лв./толкова са в сайта, но във всички други магазини за електроника ги има/,и ги свържи както е на снимката. Дебелият, червен тръгва от + на акумулатора, като бушонът е до самият акумулатор. Синият го свържи към някой болт на корпуса на колата, но обърни внимание връзката да е здрава!!! Тънкият черно-червен е + и - на елипсите. Жълтите камбанки са сигнала от CD-то, като там само трябва да свържеш правилно L-R (left / right -ляво / дясно) Ето и данните на усилвателя. Успех!
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      Моят съвет е да си вземеш кабели насипно (т.е да не са комплект а на метър да ти отрежат в магазина) но първо си измери колко метра ще ти трябват.Аз също мислех да вземам комплект и се бях насочил към един от по здравите китайски боклуци, беше 49лв. и изглежда много дебел, но когато продавача ми го отвори да видя кабелите и се отказах На захранващия му е много дебела изолацията и деиства като лупа, затова изглежда много дебел кабела отвътре, а когато му погледнеш края там където е отрязан и се вижда че е доста по тънък. За това си взех 10 квадрата кабел да съм сигурен, 5 метра по 3лв. метъра, другите кабели също по отделно. Може да е малко по скъпо но са по здрави. Останалото е както те е посъветвал колегата по горе

      Коментар


        #4
        Благодаря на Руди и ВИН, той тоя бая слаб усилвател бе :D
        leave something of the happiness you bring

        Коментар


          #5
          Bravo 1.9 JTD написа:
          Благодаря на Руди и ВИН, той тоя бая слаб усилвател бе :D
          Е все пак зависи какво ще захранваш с него , ако ще е за предна или задна линия ще ти върши работа все пак усилвателя трябва да е малко по слаб от говорителите понеже иначе ще има БУМ Друг е въпроса ако възнамеряваш да го ползваш за захранване в последсвие на субуфер, трябва да се върже на БРИДЖ и говорителя трябва да ти е не повече от 250-300 W RMS.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Ако не са минали 3 дни, направо връщай плейъра
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Bravo 1.9 JTD написа:
              Благодаря на Руди и ВИН, той тоя бая слаб усилвател бе :D
              Той слаб ама не се знае след време какво ще ти доиде в главата и няма пак кабели да сменяш, така че се подсигури с яки, никога не са излишни

              Коментар

              Working...
              X