Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Самоволно включване на задната чистачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Самоволно включване на задната чистачка

    Здравеите на всички.Днес както си карах се включи задната чистачка и работи така известно време без да мога да я спра от лостчето,след известно време спря сама.Някой може ли да ми обясни защо прави така и как мога да отстраня проблема.Благодаря предварително.
    Fiat Marea 1,9TD

    #2
    колега има едни контактни пластини доло на багажника 4 на брои и 4 квадр. палчета на самия капак--- като се отвори се виждат. при мен са в ляво на 2 педи от заключв. маханизъм.Та тези контакти се замърсяват по някои път и може хич да не ти заработи чистачката може без нищо да ти светне че е вкл. нагревателя зачисти ги тези контакти най вероятно е от това ако пак се включи слизаш дръпваш и натискаш капака на багажника и се оправя
    КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

    Коментар


      #3
      Да ама мойта е комби и няма такива пластини
      Fiat Marea 1,9TD

      Коментар


        #4
        Не на всичси коли ги има тия пластини.Не претендирам, че съм на 100 % наясно, но според мен е от кабелите около лостчето. От там се подава ток, нататък по веригата само протича. Провери кабелите колега.

        Коментар


          #5
          Възможно е ако никога не е почиствано моторчето, да се е натрупал токопроводящ боклук по пистите на зъбното колело, и постоянно да прави контакт, като така задвижва чистачката. Ако другите неща не помогнат - почисти моторчето. Свали кората, така че моторчето да се вижда, и в момента в който чистачката прояви своеволие - откачи буксата и провери дали идва +12 по повече от един кабел. При изклчено положение - идва само един кабел, а по другия - идва като бутнеш лоста отпред. Ако се окаже че +12 ти идва постоянно по два кабела - тогава проблемът е в лоста отпред, както каза колегата naskobg. Ако обаче само на единия си имаш +12, на другия не, а третия ти е маса, и като включи- пак работи сама - то тогава проблемът е в самото моторче и в контактните му пластини.

          Коментар


            #6
            Re: Самоволно включване на задната чистачка

            nikblag написа:
            Здравеите на всички.Днес както си карах се включи задната чистачка и работи така известно време без да мога да я спра от лостчето,след известно време спря сама.Някой може ли да ми обясни защо прави така и как мога да отстраня проблема.Благодаря предварително.
            Проблемът ти е реленцето в моторчето на чистачката. Имах същия проблем и го реших с чисто ново моторче, защото ми писна да се занимавал с раздвижване на запекла ос (друт проблем на мареа-комби) и самоволно включване.

            Коментар

            Working...
            X