Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с ТД100 (едва ли има значение двигателя)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем с ТД100 (едва ли има значение двигателя)

    Здравейте колеги Проблема ми е следния - чувам си двигателя през музиката на колата само че е някаква висока честота. Като е на обороти се чува едно "църрррр", като подам газ "Фиууууууу фиууу " :D Чува се много тихо, когато СД-то е намалено на нула или е усилено много малко. Като е угасена колата и СД-то е на нула се чува нещо като пукане..Звука не се чува от колоните които се захранват от СД-то, ами от задните, които се захранват от усилвател.Помислих че е от усилвателя, ама пробвах с друг и пак се чува същото...Давайте акъл колеги, че направо ми промива мозъка това
    Тря'а напиша нещо тука, нали

    #2
    Закарай да ти премерят алтернатора, предполагам че има някаква неизправност
    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
    '97 Coupe 16VT 262WHP+

    Коментар


      #3
      S.W.A.T. написа:
      Закарай да ти премерят алтернатора, предполагам че има някаква неизправност
      Тоест махни първо пистовия ремък, който върти алтернатора и така ще разбереш дали е от него.
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #4
        Нищо лично, но познавам мнозина каращи коли поне от 2-3-4 години неспособни да си свалят ремъка (:
        '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
        '97 Coupe 16VT 262WHP+

        Коментар


          #5
          В неделя ще захраня усилвателя с друг кабел и ще видя как е, защото си мисля, че проблема е в кабела от СД-то към усилвателя, пък после ще свалям ремъци
          Тря'а напиша нещо тука, нали

          Коментар


            #6
            Определено е от алтернатора, може и наистина да влизат смущенията през кабела от CD-то към усилвателя, но на мен ми се струва, че си влизат през захранващите кабели. Изключи сигнала на усилвателя от самият усилвател и виж дали отново ще го чуваш, направи и същото изключване от CD-то. Идеята е да установиш от къде идват смущенията, но според мен както казах е от захранването и ще трябва да сложиш филтри.

            Коментар


              #7
              Закарай да ти отремонтират алтернатора по-скоро (:
              '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
              '97 Coupe 16VT 262WHP+

              Коментар


                #8
                С какви кабели на входа си свързал усилвателя.

                Коментар


                  #9
                  chaveto : смущенията идват от задната линия, която се захранва от усилвателя.Предната линия, която се захранва от СД-то е ОК, няма излишни шумове :D Мисля, че алтернатора не е повреден а е от кабела към усилвателя, защото при изгасена кола и пусната музика ама намалена на нула, като размърдам кабела и се чуват едни пукотевици.Утре, като се наспя, ще пробвам с друг кабел да видя как е pugsy : за кой кабел питаш? Този от СД-то към усилвателя си е абсолютно нормален кабел. За напрежението и масата са мисля че 8 квадрата..
                  Тря'а напиша нещо тука, нали

                  Коментар


                    #10
                    При един приятел го имаше същият проблем,после отиде при пичовете дето му слагаха музиката и го оправиха.Оказа се,че трябва да се сложи някакъв филтър и от тогава га няма тоя проблем.Каде го пратихте човека да си ремонтира алтернатора.
                    ex. punto elx 1.2i
                    Lancia Libra 1.6

                    Коментар


                      #11
                      Че се чува алтернатора е вярно но не е в него проблема....Провери си всички връзки и клеми по захранващия кабел и най вече масата, да няма хлабави или окислени връзки.Масата към стъпалото от къде е хваната и колко е дълъг кабела??? Знай че трябва да е добре захваната за купето възможно най близко до стъпалото и колкото може по къс кабел, а не както правят някои да опъват кабел до минуса на акумолатора.

                      Коментар


                        #12
                        Масата е от 1 болт под задната седалка :D 15-20 сантиметра има няма
                        Тря'а напиша нещо тука, нали

                        Коментар


                          #13
                          Преди при мен всичко беше нормално и от около седмица прави същата мизерия... Интересното е че при мен е само когато слушам диск,ако съм на флашка не трепери. Само дето при мен трепери субуфера,защото той е на усилвател и ефекта е по-звучен от твоя :DСъщо така имам едно пукане като изключвам CD-то.Интересно ми е дали и при теб е така.... пробвай със CD и на радио(ако имаш флашка още по добре, защото на радиото сигнала е по-некачествен)И последно: Да не би да ти е Pioneer CD-то?
                          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                          Коментар


                            #14
                            Преди при мен всичко беше нормално и от около седмица прави същата мизерия... Интересното е че при мен е само когато слушам диск,ако съм на флашка не трепери. Само дето при мен трепери субуфера,защото той е на усилвател и ефекта е по-звучен от твоя :DСъщо така имам едно пукане като изключвам CD-то.Интересно ми е дали и при теб е така.... пробвай със CD и на радио(ако имаш флашка още по добре, защото на радиото сигнала е по-некачествен)И последно: Да не би да ти е Pioneer CD-то?
                            Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                            Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                            Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                            Коментар


                              #15
                              Сега като видях поста на колегата PaUnOffче се чува пукане при него и сетих че това го прави от слаб акумолатор, но обикновено пукането е при пускане. Да не би и виенето да има нещо с акумолатора, пробваи с друг....

                              Коментар

                              Working...
                              X