Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с еърбег

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с еърбег

    От скоро време ми свети лампата на възглавниците, отначало светваше, после угасваше, после светеше постоянно и понякога през дупки като мина премигваше угасваше и пак светваше, е вече свети постоянно :D мислех за слаба връзка но днес проверих всички кабели не открих нищо. от какво може да е ? на джапката пише че са минали някъкъв контрол валиден до 2008 година и като махнах джапката имаше нещо като компресор на хладилник долу горе толкова голямо нз дали е за възглавниците също така и пишеше нещо за някакъш гас не разбирам помогнете

    #2
    За каква кола става въпрос?

    Коментар


      #3
      фиат брава 1.6 98год.

      Коментар


        #4
        няма такова нещо като компресор. моята ме побърка скоро и проблема се оказа че кабелната обувка която е хваната за купето. беше окислена почистих я и я закачих на диагностика да и изчистя грешките и се оправи :D
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          а къде по точно се намира тази обувка ?

          Коментар


            #6
            Някога имал ли си проблем с протекло радиаторче за парното? Централата на еърбега се намира точно под него, и често се поврежда от антифриза.

            Коментар


              #7
              ами не, не е текло радиаторчето, нз аз мисля, че нещо се откачило, защото нали ви казвам като мина през някоя дупка пресвятква лапмичката или угасва и пак светва после, но вече свети постоянно вчера рових махах джапка, еърбег на волана нищо не открих

              Коментар


                #8
                кола

                за ква кола става въпрос може да се качи на диагностика да се разбере повече
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  кабела за които ти говоря излиза от блока за управление на аербега и се завива с един болт 8мм за купето точно зад самия блок. при мен тои беше окислен и просто не можеше да се върже с диагностика
                  ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                  ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                  Коментар


                    #10
                    Re: Проблем с еърбег

                    nedialk0 написа:
                    От скоро време ми свети лампата на възглавниците, отначало светваше, после угасваше, после светеше постоянно и понякога през дупки като мина премигваше угасваше и пак светваше, е вече свети постоянно :D мислех за слаба връзка но днес проверих всички кабели не открих нищо. от какво може да е ? на джапката пише че са минали някъкъв контрол валиден до 2008 година и като махнах джапката имаше нещо като компресор на хладилник долу горе толкова голямо нз дали е за възглавниците също така и пишеше нещо за някакъш гас не разбирам помогнете
                    За да не се гадае колега, най добре отиди на една диагностика. Ако кажат че неможе да се влезне в централата, хвани и я свали и я отвори. Виж дали не е текло от радиатора върху нея. на старо се намират за около 20лв. А отварянето на централата може да я направиш и преди диагностиката и ако е видимо изгоряла ще спестиш някой лев. Има теми каде се намира и какво се разглобява.
                    Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
                    Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
                    VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
                    VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

                    Коментар


                      #11
                      Re: Проблем с еърбег

                      За да не се гадае колега, най добре отиди на една диагностика. Ако кажат че неможе да се влезне в централата, хвани и я свали и я отвори. Виж дали не е текло от радиатора върху нея. на старо се намират за около 20лв. А отварянето на централата може да я направиш и преди диагностиката и ако е видимо изгоряла ще спестиш някой лев. Има теми каде се намира и какво се разглобява.[/quote] колеги не бързаите да отваряте централите или да ги сменяте пробваите първо с почистване на кабела на масата и повърхностите между самата централа и купето при мен това помогна :D в противен случаи щях да се изтърся с пари а така ми излезе безплатно
                      ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                      ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря на всички за помоща, открих проблема който се криеше в пълен с антифриз сенсор на еърбеговете, сега го разглобих и го сложих да съхне, дано да се оправи, а ако не някой има ли представа на какви пари вървят нови/стари. И имам още един въпрос неможах да извадя иззцяло барчето, ръчната спирачка ми пречи някой помощ за това ?

                        Коментар


                          #13
                          след като отвиеш всички болтове упъваш ръчната откачаш маншона на скоростния лост плъзгаш барчето назад да го извадиш от скоростния лост и тогава вдигаш предния краи нагоре и малко в дясно. след което го изсухляш напред
                          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                          Коментар


                            #14
                            Re: Проблем с еърбег

                            eh4ev07 написа:
                            колеги не бързаите да отваряте централите или да ги сменяте пробваите първо с почистване на кабела на масата и повърхностите между самата централа и купето при мен това помогна :D в противен случаи щях да се изтърся с пари а така ми излезе безплатно
                            Колега пускал съм тема със снимки по моя проблем и видимо и непоправимо изгорялата ми централа. ако имаше друга причина или варянт, щях да съм го направил.
                            Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
                            Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
                            VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
                            VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

                            Коментар

                            Working...
                            X