Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога светва лампата на резервата ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кога светва лампата на резервата ?

    Здравейте, колеги ! От скоро се радвам на марея 1,8 98г.. Естествено, дадоха ми я само с изпаренията в резервоара. Ливнах за 20 кинта ( 9,4 литра). На 34 изминати км. ми светна прекрасната , жълта лампичка на бензина. въпроса ми е - на колко литра в резервоара светка т`ва чудо ? Ха наздраве !
    FIAT Marea 1.8 16V 98г.

    #2
    Не знам отговора на въпроса ти, но честито.Пожелавам ти това да и е най-големия проблем [на Marea-та], светенето на лампичката за намаляване на горивото.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    Коментар


      #3
      като я настъпиш по яко светва след като върнеш газта се оправя това е нещо си със евростандарта :D ...иначе вярно си бил на изпарения резерва стига да изминеш 30 до 50 километра при скорост 50 км/час
      ...хладилник, карам хладилник...

      Коментар


        #4
        Това за първи път го чувам,по скоро ако е малко горивото бяга на зад и за това светка.

        Коментар


          #5
          seninkn написа:
          като я настъпиш по яко светва след като върнеш газта се оправя това е нещо си със евростандарта :D ...иначе вярно си бил на изпарения резерва стига да изминеш 30 до 50 километра при скорост 50 км/час
          на резерва поне 100 километра градски

          Коментар


            #6
            Всяка лампа светва различно, според мен. Моята, например, почва да просветва между 10-12 литра, когато остават, така че, при всички случаи, извънградско можеш да минеш решително над 100 километра. На градско свършва за отрицателно време, ама номерът е да знаеш за собствената си кола колко можеш да изминеш.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Re: Кога святка лампата на резервата ?

              maximall74 написа:
              Здравейте, колеги ! От скоро се радвам на марея 1,8 98г.. Естествено, дадоха ми я само с изпаренията в резервоара. Ливнах за 20 кинта ( 9,4 литра). На 34 изминати км. ми светна прекрасната , жълта лампичка на бензина. въпроса ми е - на колко литра в резервоара светка т`ва чудо ? Ха наздраве !
              По-добре не я оставяй да светва, казват, че не е добре за бензиновата помпа да работи с малко гориво. Нито пък се доверявай особено много на показанието на този индикатор. С една от предишните ми коли съм си правил експерименти да засичам точно колко мога да карам на резерва, но не виждам смисъл да го правя и с тази. Винаги държа резервоара пълен поне до половината. Ако си я карал само градско на къси разстояния, имай предвид, че този змей гори около 12/100, дори повече. Така че за 34 км. си изгорил около 4 л. гориво и са ти останали около 5. Следователно при теб светва на 5 литра.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                @СТражаро,не е точно така резерва се ползва за да стигнеш до бензиностанцията и хората в белите страни са сметнали че поне през 30 км ще стигнатна служебната кошница гоуфъ 3 няма лямпа а разграфено с червен цвят @Шугърбой,това за лампата е заради евро стандартите където излишното гориво се връща в резервоара и като я нагазиш вдигаш потреблението и светва /при мен го е правила и на четвърт резервоар на път за село и леко изкачване/, като върнеш газта и потреблението се нормализира и лампата гасне
                ...хладилник, карам хладилник...

                Коментар


                  #9
                  Лампата светва на 7 литрра но може и по рано защото горивото се пличка и резервоара.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    Стига бе, вие говорите за коли от времето на Лили Иванова... В съвременен автомобил е недопустимо плискането на горивото да влияе на стрелката. Настъпването на газта - също не може да влияе! Това означава че трябва няколко литра да излязат от резервоара, после да се върнат... Къде се съхраняват тези няколко литра? Присъединявам се към мнението на колегата strajaro, мога да кажа как е при мен - резервоарът по документи е 60 литра. Когато ми светне лампата, винаги наливам около 50 +/- 2 литра. Светвала ми е и на 48, и на 52. Много е относиттелно. А при нормално каране (с 90, а не с 50), мога да измина почти 200 км! Ако карам със 70, може и да измина повече от 200, кой знае...

                    Коментар


                      #11
                      Пличка се и още как, живея между Родопите и Тракийската равнина ( в Асеновград) и като тръгна да се прибирам и се засвяткам по нанагорнището на 3та и като ми блесне лампата а стрелката почне да припада в червеното (карам на газ) . После паркирам пред нас под наклон напред и стелката се качва деление над червеното. Затова да не ме дразни тази лампа започне ли да присветка по наклоните или по светофарите бягам до бензиностанцията и слагам 5 литра бензин и заспива за един месец тази лампа Живо ме интересува колко е резервата но никога не я ползвам, така или иначе газстанции има пред няколко километра а бензин има 5 литра над резервата...
                      with SGNote & HTC Wildfire 8G
                      FIAT Bravo Club Plovdiv
                      Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
                      с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

                      Коментар


                        #12
                        А защо не проверите в ръководството за експлоатация на автомобила? Ето, отварям си за моята (Стило) и вътре си пише: около 8 литра. :DНе вярвам да има чак такава голяма разлика между написаното от производителя и реалната стойност на конкретния автомобил (освен ако някой не е творил по него).(жокер)
                        Прикачени файлове
                        ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          резерва

                          така е като по горе пише ама ако нее пипано припомпата поплъвака нали седи на една ос и тя има ъгъл ато като се вкарва помпата през резервоара и ъгъла се промени тогава може да показва друго при мен светва роно а си карам поне още км
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            Ето защо светва лампата за резерва, при шофиране а после при паркирано състояние угасва и стрелката се вдига доста нагоре. Причината е в нестабилизацията на напрежението в схемата на отчитане. Стрелката на таблото е един прост волтметър и при 12V на акумулатора ще показва една стойност а при 14V друга. И понеже уреда на таблото е свързан с реоастата в резервоара към маса, то при определено съпротивление във веригата светва лампата (закона на OM). Така при едно и също положение на щеката за измерване, примерно при 10 литра гориво, при 12V (изгасен двигател) ще има едни стойности на съпротивлението и големината на протичащия ток, а при 14V съвсем други. От там идва и заблудата че като настъпите колата намаля гориворто. Просто се увеличава зарядния ток в акумулатора спрямо тока на консумация и се променят стойностите на показване на уреда. Аз затова съм се замислил, да си вградя стабилизатор на 12V в уреда на таблото и така да избегна това неудобство.
                            Fiat Marea TD100

                            Коментар


                              #15
                              При мен (дизел) зависи главно от това под какъв наклон съм спрял Иначе на повечето коли резерва е м/у 3 и 9л зависи от резервоара и колата разбира се.....
                              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X