Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Табло лампички

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Възможно ли е при натискане на спирачките до дупка въпреки абс-а колата да засурне гуми ? защото леко съвсем леко засурна веднъж един пред нас наби спирачки .. а ако има може ли да е изключен ?

    Коментар


      #17
      Xeno написа:
      Възможно ли е при натискане на спирачките до дупка въпреки абс-а колата да засурне гуми ? защото леко съвсем леко засурна веднъж един пред нас наби спирачки .. а ако има може ли да е изключен ?
      Колега... дефинирай "засурне"!? :D Ако имате АБС и не работи това означава, че не е изключен, а е дефектирал. Относно това, как да разбереш имаш, или нямаш АБС погледни тук:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=55205
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #18
        Мисля ,че няма... сега слязох да погледна да потърся точно тази метална кутия която е посочена на снимките ,но не е видях няма и казанчето за спирачна течност не е там... Ами засурване имам предвид при натискането рязко на спирачките да се парзаля ... а не да спира плавно без сурнене на гумите

        Коментар


          #19
          Xeno написа:
          Мисля ,че няма... сега слязох да погледна да потърся точно тази метална кутия която е посочена на снимките ,но не е видях няма и казанчето за спирачна течност не е там... Ами засурване имам предвид при натискането рязко на спирачките да се парзаля ... а не да спира плавно без сурнене на гумите
          АБС се забелязва много лесно. Като натиснеш рязко, ако почне да припуква (не на счупено) и да спра на части, значи има. Ако натиснеш и няма такова нещо и просто се сурка/пързаля, докато спре - няма или не работи. Иначе колегата Оги в посочената тема е обяснил много добре. Другото, което е, и на двата ми ФИАТА си пишеше на казанчето АБС. На вече бившия стария зацепваше от време на време, на сегашния зацепва винаги.
          NOW: ???
          Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
          Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

          Коментар

          Working...
          X