Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ABS НА MAREA - проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ABS НА MAREA - проблем

    Автомобила го купих преди време с този проблем, а той е : Постоянно си святят светлините на ръчната и Ай-Би-Ес. Водих го на диагностика, чистят "уж" някакви грешки, след това - "Я пробвай сега!? Засили и дръпни ръчната, ще трябва да изгаснат." Нищо подобно. Все си светят . Няма Ай- Би- Ес и това е. Няколко пъти все при някакви добри майстори с компютри и щуротии я водя, все се ровят с часове, пулят се в монитора и .... си плащам без да са направили нещо.Аз естествено си свикнах със светлините в таблото и въобще не им обръщам внимание. Но тази зима, по заледен асвалт в малко сконфузена ситуация Ай-Би-Ес заработи. Тогава ми направи впечатление , чи винаги имам тази услуга когато автомобила е студен, но загрее ли светват лампичките и намам Ай-Би-Ес.Някой да има идия някаква?
    fiat marea 2.0 20v weekend - потроши ме джип.
    fiat marea 1.8 16v weekend - издъхна на магистралата.
    fiat stilo multi wagon 1.6 16v - ще го карам "чичарската".
    Гиф аватар за ползване http://prikachi.com/images.php?images/339/5051339y.gif

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=19745
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      при мен лампата на абс-а светеше постоянно и абс-а не работи, след смяна на предни накладки изгасна, оказа се че има връзка и тази лампа светва когато няма спирачна течност, износени накладки, изгорял датчик или прекъснат кабел.след смяната на накладките всичко е 6

      Коментар


        #4
        При кадърна диагностика контролера си казва, къде му е проблема! Иначе можеш да хвърляш боб и да си играеш да мериш датчик по датчик...
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Re: ABS НА MAREA - проблем

          cheten написа:
          Автомобила го купих преди време с този проблем, а той е : Постоянно си святят светлините на ръчната и Ай-Би-Ес. Водих го на диагностика, чистят "уж" някакви грешки, след това - "Я пробвай сега!? Засили и дръпни ръчната, ще трябва да изгаснат." Нищо подобно. Все си светят . Няма Ай- Би- Ес и това е. Няколко пъти все при някакви добри майстори с компютри и щуротии я водя, все се ровят с часове, пулят се в монитора и .... си плащам без да са направили нещо.Аз естествено си свикнах със светлините в таблото и въобще не им обръщам внимание. Но тази зима, по заледен асвалт в малко сконфузена ситуация Ай-Би-Ес заработи. Тогава ми направи впечатление , чи винаги имам тази услуга когато автомобила е студен, но загрее ли светват лампичките и намам Ай-Би-Ес.Някой да има идия някаква?
          Ако правилно разбирам, светят ти постоянно лампите за АБС и за ръчна спирачка? Ако е така, то имаш проблем с електронния модул за разпределение на спирачното усилие. Т.е. ти нямаш механичен кантар, а електронен. Фиат са го нарекли EBD (Electronic brakeforce distribution) и проблемите ти са в него някъде.

          Коментар


            #6
            Re: ABS НА MAREA - проблем

            Airfan написа:
            Ако правилно разбирам, светят ти постоянно лампите за АБС и за ръчна спирачка? Ако е така, то имаш проблем с електронния модул за разпределение на спирачното усилие. Т.е. ти нямаш механичен кантар, а електронен. Фиат са го нарекли EBD (Electronic brakeforce distribution) и проблемите ти са в него някъде.
            Колега... не си прав! Някога имах проблем с двата предни датчика, като единият бе счупен, а другият не взимаше правилно импуси и ми светеха и двете индикации! След отстраняването на проблема с датчиците и двата индикатора загаснаха. Откакто имам голата големи ... ядох с АБС и мога да твърдя, че го познавам много добре. В този ред на мисли пак бих дал съвет за свястна диагностика!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Добре. Накладките съм ги сменял и диагностика съм правил в три града. Лампите светят само тогава когато двигателят е студен. Сега, през лятото дори светват на десетата секунда след като е запален двигателя, но през зимата когато удари минус 20 градуса не светнаха и на двадесетата минута.Преди седмица отидох отново да си правят диагностиката. Същите тези неща им обясних - те ми се смеят. Ровиха и гледаха умно в монитора и какво ли още не след това ми взеха 32 лв. без да свършат нещо - СЕГА ВЕЧЕ МИ СТАНА ЯСНО ЗАЩО СЕ СМЕЕХА. Казвам: - Абе, преди вземахте по 20лв. сега по 32, как стана тази работа?, та дори и нищо не свършихте? Плащаш, няма как иначе на излизане "задният ти стоп наедно с бронята ще фръкнат".И нека пак да го повторя.СВЕТЯТ САМО КОГАТО Е СТУДЕН ДВИГАТЕЛЯТИ САМО КОГАТО СВЕТЯТ НЯМАМ АЙ-БИ-ЕС.
              fiat marea 2.0 20v weekend - потроши ме джип.
              fiat marea 1.8 16v weekend - издъхна на магистралата.
              fiat stilo multi wagon 1.6 16v - ще го карам "чичарската".
              Гиф аватар за ползване http://prikachi.com/images.php?images/339/5051339y.gif

              Коментар

              Working...
              X