Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за монтаж на парктроник при Мареа седан.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за монтаж на парктроник при Мареа седан.

    Здравейте колеги.Решил съм да си монтирам парктроник на задната броня на Мареата./Тук е момента да ми препоръчате някой модел, от който сте доволни.:D/Въпросите ми към колегите, който са правили тази операция са следните:1.Къде точно монтирахте датчиците на бронята?С оглед на това, да има достатъчно място до металната греда зад нея.2.Може ли да се монтират датчиците и изведът кабелите без да се демонтира бронята?/смятам модула за управление да го сложа зад единия от стоповете/Аз мисля да не демонтирам бронята и да монтирам датчиците в по-долният край на бронята, в една линия под двата светлоотразителя./Показал съм го на снимката долу/В този случай предполагам, но не съм напълно сигурен, че няма да се наложи да демонтирам бронята.Обаче се притеснявам от това, че самата броня в тази си част не е права, а започва да се заобля.Така няма ли датчиците да бъдат насочени малко надолу и да не работят правилно?Изобщо колеги, ако някой от вас е монтирал на Мареата си нека сподели как го а направил.Предварително благодаря на отзовалите се.Поздрави
    Fiat Grande Punto

    #2
    Аз сложих, китайски, евтинджос, с много малък екран.Вътре има упътване, за конкретния модел.За моя са дадени, на каква височина от земята, трябва да са датчиците и на какво разстояние един от друг.Абе като цяло, следваш указанията на конкретния модел.40лв ми струваше удоволствието.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговора.И аз си поръчах евтин китайски, пък ще видим колко ще изкара.:D Сега остава въпроса дали да демонтирам бронята, но тези дни ще я погледна на канал отдолу и ще си покаже.
      Fiat Grande Punto

      Коментар


        #4
        На 99% съм убеден , че трябва, но ти ще прецениш.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Не е ли по добре да се монтират на самата лайсна на бронята.
          Прикачени файлове
          Marea Weekend HLX Jtd 110

          oO(_)____////____(_)Oo

          Коментар


            #6
            кола

            виж на другите коли колко см. са сложени в книшката би трябвало да има схема
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              В книжката си пише на какво разстояние ОТ ЗЕМЯТА се слагат датчиците!
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Вътре има упътване, за конкретния модел.За моя са дадени, на каква височина от земята, трябва да са датчиците и на какво разстояние един от друг.
                Свободни съчинения НЕ са желателни !
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Колега попринцип от модел до модел наистина си има разлика, но ще ти кажа че попринцип тия пактроници ги дават да са на минимално разтояние 50 см от земята. Така че го премери и ако имаш възможност дори го дигни малко по на високо. Моят е монтиран на 50 см и не ми прави никакви проблеми, но едно приятелче го сложи малко по ниско и небачка както трябва. Имам предвид че докато се движи колата назад или се друсне нещо и датчиците от читат за малко все едно че нещо има и понякога това бърка
                  Фиат Браво 1.6 16v 99г.

                  Коментар


                    #10
                    Абе кво се занимавате с глупости? Я се научете да паркирате като хората - свикнете си с размера на колата, гледайте си огледалата, че тия модерни измишльотини, когато не са фабрични - обичат да се гъбаркат. И аз го мислих това с парктроника, ама... пусто - не ми се загрозява таблото..., а и свикнах отдавна с обема на колата - вече я паркирам на място колкото нея + 2 педи.Постът ти е напълно безсмислен. Не помагаш на автора по никакъв начин. За спам има спам-тема, използвай я. Модераторски екип на fiat-bg.org
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      Re: Въпрос за монтаж на парктроник при Мареа седан.

                      Здравейте, колеги,Малко късно виждам темата - дано не съм закъснял с помощта си.Имам Мареа седан - монтирал съм задните датчици точно под гумената лайсна на задната броня. Така хем при случайно съприкосновение с чужда кола лайсната отгоре ще ги пази (тя е леко изпъкнала), хем се спазва изискването да са на достатъчна височина от земята и да не пищи при някое малко камъче или тревичка.Бронята съвсем не се налага да се сваля - може да се пробие една дупчица на стената на резервната гума и оттам се прекарват кабелите. Хубаво ще е ако датчиците на парктроника са с буксичка - така много по-лесно се монтират и по-късно могат да се подменят дефектирали или механично повредени датчици.Самия контролер на парктроника го монтирах между левия стоп и кората на багажника (пробвах да го монтирам първо под задната седалка - при модула за управление на задните стъкла, но кабелите се оказаха къси).Надявам се да съм бил полезен с опита си.Поздрави,Иво
                      Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                      Коментар


                        #12
                        Да повдигна малко темата - заръчах си тук едни парктроници за двете коли, обаче се чудя дали няма да има проблем с бронята на Мареа комби, тъй като сякаш е леко насочена към земята. Някой монтирал ли е - проблеми има ли?Мисля да прекарам кабелите през клапата за отдушника в дясното рогче на задната броня.

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 написа:
                          Я се научете да паркирате като хората - свикнете си с размера на колата, гледайте си огледалата, ... пусто - не ми се загрозява таблото...
                          и на мен не ми се загрозява таблото, но вече не очаквам от жена ми да се научи да паркира чак толкова добре.та на въпроса: къде да го сложа този дисплей, че хем да не се вижда много, хем да може да се ползва.
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар

                          Working...
                          X