Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулация на фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регулация на фарове

    Колеги препоръчайте сервиз в който бързо и евтино да регулират фаровете! Като разногледа мадама е...един надолу друг нагоре...Имам и проблем със самата машинка за дигане и смъкване на фаровете.На таблото се сменят цифрите, но нищо не се случва - най вероятно е бушон, но....
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    #2
    Явно сам ще си ги регулирам! В сервизи в които имат такав стенд ми искат 15 - 20лв, а в ГТП не им се занимава явно на хората д**а и мързеливците! Исках да стане качествено, но ще трябва и с регулация на стената да се задоволя....20лв за нещо такова е смешна цена поне според мен....А относно машинката - имате ли представа кой бушон отива към нея, защото имам подозрение, че в него е проблема....
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    Коментар


      #3
      не е бушонбушона за тази функция е общ с този на лявата светлинат.е. щом фаровете ти светят, бушона е здравпроблемът е друг
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        добре, а някакви идей къде може да е проблема?
        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

        Коментар


          #5
          обикновенно проблема е в жака които влиза в копчето за управлението просто от друсането излиза :D
          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

          Коментар


            #6
            eh4ev07 написа:
            обикновенно проблема е в жака които влиза в копчето за управлението просто от друсането излиза :D
            напълно възможно! аз съм с едни 15ки с ниски гуми и бъбреците ми се откачат чак, а какво остава за частите по колата! То с тези ями аз! Милите фиати! Аз реших вместо да оправям носачи, карета тампони и тн. да инвестирам в музика, която да реши проблема с тракането!Та сегааа....къде точно да го намеря този жак? тъблото ли трябва да разглобявам или си има и финта през самото копче? А всъщност като се замисля едва ли е от това, защото на таблото като цъкам си се сменя индикатора...1...2...3, но нищо не става със самите фарове!Ако може и някой да обясни от къде точно се регулират фаровете, защото снощи се мъчих - има едни бели колелца зад фаровете, които накрая са с ключ 12 или шестограм и аз предположих, че е от там! Те са по 2 за фар (предполагам дълги и къси), но не се промени нищо - или не въртя като хората, или не е от там, или не се постарах достатъчно...
            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

            Коментар


              #7
              Мини на някоя от редовните срещи на форума, за услугата взимам 0 лева, а диагностициране на проблема с машинките и ръчните врътки ще ти струва 1 бира.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Мини на някоя от редовните срещи на форума, за услугата взимам 0 лева, а диагностициране на проблема с машинките и ръчните врътки ще ти струва 1 бира.
                Благодаря за предложението! Проблема с регулирането май го нагласих! Проблема с машинките си остава, но ако ще гледаш под капака, ще сме на четири очи, че после ще почнат ебавки с тоя 1.3 Multidjet двигател.... А бирата си я имаш даже и да не се справиш с диагностиката
                Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                Коментар

                Working...
                X