Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индикация за отворени врати???Фиат Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Индикация за отворени врати???Фиат Браво

    Колеги забелязвам, че някои Бравота при отваряне на вратите светва лампичка за отворена врата на таблото. Някои знае ли дали мога да го направя и на моето Браво. Да не би да е някаква екстра или допълнително оборудване (Иначе си има лампичка в таблото която смених за всеки случай, но пак неработи)Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.6 16 103hp

    #2
    Колега... това, че имаш индикатор на таблото нищо не означава! Повечето табла са стандартни и се използват за всички типове оборудвани купета - S, SX, ELX... Доста пъти съм разглобявал табла и съм забелязвал допълнителните индикации (светодиоди) които при мен не светят, защото оборудването ми е SX. Например има полезен индикатор СТОП който светва, когато имаш изгорели крушки на стоп светлините. Там обаче се изисква допълнително чипче към схемата. А за индикацията на вратите... мисля, че освен няколко елемента на таблото ще ти трябва допълнителна жица от плафона.P.S. Темата по смисъл е подобна с тази: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56744
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      При мен сигнализацията за недобре затворена врата се управлява от микроключе интегрирано във бравите и няма общо с плафона в купето.

      Коментар


        #4
        kaci написа:
        При мен сигнализацията за недобре затворена врата се управлява от микроключе интегрирано във бравите и няма общо с плафона в купето.
        Само Браво HGT има индикация за отворена врата. Колегата, когото цитирам е с такова. В Брава - има при ELX и HSX. Управлява се по начина, който kaci е обяснил.

        Коментар


          #5
          Аха сега разбрах как стоят нещата.Човек като незнае пита :D . И все пак дали неможе да се направи нещо.Не ми е тумнало но е готино.
          Fiat Bravo 1.6 16 103hp

          Коментар


            #6
            кола

            в самата брава с централното има ключе или трябва да ги смениш или ако има възможност да се сложи
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Моята е EL и има.
              Allergic To The Counterfeit

              Коментар


                #8
                kaci написа:
                При мен сигнализацията за недобре затворена врата се управлява от микроключе интегрирано във бравите и няма общо с плафона в купето.
                A при мен с такива ключета пък се управляват плафоните! :D
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  А дали мога да си намеря в някоя морга такова нещо за плафончето.И какво точно трябва да питам като отида там.Еииии много съм необразован срам ме е :D :D
                  Fiat Bravo 1.6 16 103hp

                  Коментар


                    #10
                    Еми какво... Машинка за врата за Браво ХГТ Ако трябва по номер да я извадим, но се съмнявам в моргата да работят с номера от каталога.Vladim - т.е. ти нямаш бутончета за плафоните между пантите на вратите, така ли ? Това ме навежда на една мисъл, че със свързване на един - два кабела - нещата ще станат.

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Vladim - т.е. ти нямаш бутончета за плафоните между пантите на вратите, така ли ? Това ме навежда на една мисъл, че със свързване на един - два кабела - нещата ще станат.
                      Нямам бутончета там, моите са вградени в бравите на вратите. Така мисля, че са изпълнени всички коли след фейслифта.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Не виждам какво се печели от въпросната индикация На снимката се вижда кой какви крушчици има фабрично по таблото. .

                        Коментар


                          #13
                          Колега kaci - една малка разлика има - това което показваш ти - това са активните лампи, които следва да работят за съответния двигател. А както Vladim каза - таблото е стандартно, всяко табло има всички лампи. Включително и лампа за подгревни свещи в табло на Браво 1.6, примерно Ще взема да погледна в такъв случай как да стане....В допълнение - какво се печели от въпросната индикация? - При управление на плафона с ключе между пантите - вратата трябва да е отворена поне 5-10 см, и тогава ключето се активира и светва плафона. Обаче ако вратата е полу-затворрена (на първата позиция на ключалката) - ключето няма да се активира, плафонът няма да светне, но и вратата не е затворена. С въпросната индикация печелиш точно това - тя ти сигнализира за не-добре затворена врата, когато щракне само 1/2 от ключалката.

                          Коментар


                            #14
                            ogi28b написа:
                            Колега kaci - една малка разлика има - това което показваш ти - това са активните лампи, които следва да работят за съответния двигател. А както Vladim каза - таблото е стандартно, всяко табло има всички лампи. Включително и лампа за подгревни свещи в табло на Браво 1.6, примерно
                            Точно това имах предвид-обаче като ме мързи да пиша повечко Въпроса за ползата от индикацията беше по скоро риторичен Според мен не си струва парите и нервите да я вграждаш допълнително.С годините установих че при италианските и френските коли колкото по малко жици има-толкова по малко са проблемите.

                            Коментар


                              #15
                              Все пак - да помогнем на желаещите. МИСЛЯ, че МОЖЕ БИ ще се получи, ако се свърже един кабел с извод от букса B-15 на таблото, към съответния кабел от ключалката на вратите, който дава маса на плафона. Вероятно и един диод към кабела от плафона, защото иначе той може да дава маса. Ако някой иска да опита, ще качвам картинки, цветове на кабели, обяснения... но само теоретични ! Практическата част - някой друг, на своя отговорност.

                              Коментар

                              Working...
                              X