Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Нямам табло и мигачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ! Нямам табло и мигачи

    Здравейте колеги, някой да е имал следния проблем: Говорим за Браво ’01 1.6 . Таблото ми не работи, нито оборотомер, нито километраж, нито индикаторите за температура и резервоара. Лампите за ABS-a и спирачката също. Нямам и мигачи. Иначе фарове, габарити, аварийки работят. Дори лампата на фаровете на таблото си свети като са включени. Ходих в сервиз, майстора каза, че рестартирал всичко и си заработило. Качих се, запалих, тръгнах, минах 50 метра, реших да отворя прозорците и таблото и мигачите пак умряха. Някой да е имал подобен проблем и евентуално да сподели как го е решавал?
    FIAT Bravo GT 1.6/16V

    #2
    Работят ли ти електрическите огледала? Нещата които описваш че не работят, са на един предпазител. Провери си всичките за всеки случай, особено на най-долния ред - втори и трети отляво надясно (и двата по 10 А). А майстора дето е "рестартирал", му кажи че колата ти не е с "windows", и да ходи сам да се рестартира някъде.

    Коментар


      #3
      При мен огледала , стъкла, и нагревателя на задното стъкло не работеха заради един предпазител който се намира над "основните предпазители" и е покрит с една пластмасова решетка.Този бушон не го открих никаде в схемите.Търси кой бушон ти е изгорял.След като ти е изгаснало всичко след като си се обитал да отвориш прозореца (или поне аз така разбрах) значи прозореца ти гори бушона и трябва там да търсиш проблема.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар


        #4
        Най-малкото си виж да не ти е хлабав бушона.. едно време имах проблеми с плафона и сд-то

        Коментар


          #5
          Още една идея е да си провериш клемите на акумулатора.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички за отзивчивостта и съветите. Проблемът е решен. Момчетата, които оправиха колата, ми обясниха, че нещо по спирачния механизъм е давало на късо и така е горял бушона. Надявам се повече проблеми да нямам.
            FIAT Bravo GT 1.6/16V

            Коментар


              #7
              Не ти ли обясниха какво точно ? Няма много неща, които може да дават накъсо, особено по спирачния механизъм.

              Коментар


                #8
                Абе те ми обясниха, но в 21:40 ч., когато ми се обадиха да ходя да си взема колата, вече не бях от най-адекватните, че имах супер тежък ден. Аз си имам едно наум, но искам да видя какво ще стане в следващите дни. Иначе обяснението звучеше, че проблемът е в механизма при задно дясно колело и бил отстранен. Ако не дай си Боже пак се появи, мисля вече да ходя в официалния сервиз, но дано да не стигам до там.
                FIAT Bravo GT 1.6/16V

                Коментар


                  #9
                  Хм, не знаех че има ток там...Пак са те метнали на черешата колега. Най вероятно и те не са разбрали какво е станало. С тоците е така.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Логичното обяснение което ми идва на ум е това,че като спираш да окъсява при стоповете

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, аз нещо продължавам да се протеснявам а тая кола. Не прави проблеми вече от няколко дни, обаче имам чувството, че нещо не е наред. От ремонта насам термометарът на таблото показва някакви градуси, които са с 10-15 градуса по-малки от реалоната температура. А и дисплея примигва леко когато пусна мигач. Вече сериозно се съмнявам дали тия знаеха какво правят. Ако знаете, кажете някой читав кабеджия в София или околностите, че започвам да не се чувствам сигурен в тая кола.
                      FIAT Bravo GT 1.6/16V

                      Коментар


                        #12
                        Някаква бясна подправка на инсталацията са ти направили ... аз знам кабелджия ама едвали ще се навиеш ..далечко ти е

                        Коментар

                        Working...
                        X