Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

bravo ел стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    bravo ел стъкла

    Здравейте, колеги от 2 седмици колата стой в гаража, като не мога да намеря причината за проблема. Бях на разходка 1 ден с приятелката ми беше и станало горещо отвори леко прозореца(десния) и толкова беше. Проблема или аз не мога да го намеря или просто е шах загадка. До сега съм проверил за прекъснати кабели, има ток до пасажерската врата 11,34в. гледах в мануала за браво, пишеше че са свързани последователно копчетата (модулчетата).Купих си 2 модулчета от ланчиа абсолютно същите и за 2-те врати, и 1 чисто ново реле. Сложих модулчетата, но нищо, а и 2-те са работещи пробвах ги преди да ги взема. Релето сменях не е от него. Вече и аз незнам от къде е проблема ток има и до машинката но не иска да завърти нагоре иначе, като я сложа на другата врата няма проблем върви си машинката нагоре надолу. Ще бъда много благодарен, ако ми помогнете с някоя идея, защото мойте вече се изчерпаха. Няма скъсани кабели, има ток навсякъде, нови копчета, ново реле, иначе моя на шофьорската врата си работи прозореца. Извинявам се в началото не съм писал, че става дума за фиат браво 1,4 12в 98г.
    Ferrari Forever

    #2
    споменаваш,че като сложиш машинката на другата вата работи. да неби проблема да е механичен
    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


      #3
      Ами не ми се вярва, защото иначе си работи машинката слагам я на акумулатора работи, на другата врата работи. Комшията кара фиат мареа седан и каза, че и на него му се е случило така, но след като напръскал копчетата с контактен спрей се оправили. Даде ми спрея напръсках, но нищо . Накрая, ще прекарам кабели директно от модула на шофьорската врата до пасажерската да видя дали, ще се оправи, но преди това ще го пробвам преди да направя упражнението. Не ми се вярва да е от кабелите, защото мултицитета не отчита да са скъсани, но знае ли човек
      Ferrari Forever

      Коментар


        #4
        Re: bravo ел стъкла

        [quote="Xs7yle"]Здравейте, колеги от 2 седмици колата стой в гаража, като не мога да намеря причината за проблема. Бях на разходка 1 ден с приятелката ми беше и станало горещо отвори леко прозореца(десния) и толкова беше. Проблема или аз не мога да го намеря или просто е шах загадка. До сега съм проверил за прекъснати кабели, има ток до пасажерската врата 11,34в. гледах в мануала за браво, пишеше че са свързани последователно копчетата (модулчетата). До тук в този пост и аз имах такъв проблем,но след като си взел нови работещи и при теб не работят то тава е мистерия след като си проверил сичко и няма индикации да има проблем,но да си кажа при мен проблем а с копчето на десния прозорец на моито Брависимо беше че самите пъпки на копчето се бяха изияли и протрили от ползване и ги оправих като ги нададох с поялника,Упех

        Коментар


          #5
          Оправих проблема с пасажерския прозорец, смених копчетата с такива от ланчиа и преправих кабелчетата, тези в буксата и тези на врата. Тръгна без никакви проблеми, но сега не мога да го оправлявам от шофьорската страна . И 2-те копчета ги взех работещи(това от шофьорската и пасажерската врата), обаче като махна копчето от шофьорската врата и спира да работи десния прозорец разбрах от ръководството, че са вързани последователно, ако едното не е включено другото няма да работи. Като погледнах ръководството и схемата с цвета на кабелите останах много изненадан, намерих няколко разлики смисъл кабелчетата бяха едни и същи на цвят, но в различни дупки на буксата. Не мисля, че това може да е някакъв проблем, след като преди са работели без проблем на старите копчета. Забравих да спомена, че даже комшията ми даде чисто ново реле макар, че старото работеше бонус
          Ferrari Forever

          Коментар


            #6
            Колега , можеш ли да ми помонгнеш с проблем по ел стъклата ? Имам 2 копчета на ЛЯВАТА ВРАТА,Първото копче отваря ЛЯВОТО стъкло... работи добре ,Второто копче ДЯСНОТО стъкло, но след като го "отворя" не мога да го "затворя" ! А от 3-тото копче което е на ДЯСНАТА врата, мога да го отварям и затварям! Защо мога да го отварям а не мога да го затворя от тва пусто копче ?
            Enjoy...

            Коментар


              #7
              kukovvv написа:
              Колега , можеш ли да ми помонгнеш с проблем по ел стъклата ? Имам 2 копчета на ЛЯВАТА ВРАТА,Първото копче отваря ЛЯВОТО стъкло... работи добре ,Второто копче ДЯСНОТО стъкло, но след като го "отворя" не мога да го "затворя" ! А от 3-тото копче което е на ДЯСНАТА врата, мога да го отварям и затварям! Защо мога да го отварям а не мога да го затворя от тва пусто копче ?
              да кажем че на 99% може да се каже че е пъпката на копчето просто го свали и пробваи да го натиснеш от страната за вдигане и ше проработи ина мен беше така но с поялника наддадох пъпките на копчето и сега си бачка без проблем Успех

              Коментар


                #8
                Благодаря ! ще пробвам
                Enjoy...

                Коментар

                Working...
                X