Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможно ли е запалване от Ксенон ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Възможно ли е запалване от Ксенон ?

    Привет колеги.Снощи на един съсед му изгоря колата.Чисто нова на 1.5 г. почти.Днеска му излязла експертизата и му казали, че било от ксенона.Въпроса ми е аз също съм с ксенон китайски разбира се който съм си го слагал съгл. темата на ОГИ за монтаж на ксенон от почти година съм с него и нямам никакви проблеми.Та възможно ли е предизвика късо както е загасена колата и да стане толкова голяма беля според вас ?
    предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
    Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

    #2
    На нашите коли, не виждам как ще стане, поради факта, че когато си изключил от контакт, няма напрежение към фаровете.
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      Re: Възможно ли е запалване от Ксенон ?

      syfer написа:
      Привет колеги.Снощи на един съсед му изгоря колата.Чисто нова на 1.5 г. почти.Днеска му излязла експертизата и му казали, че било от ксенона.Въпроса ми е аз също съм с ксенон китайски разбира се който съм си го слагал съгл. темата на ОГИ за монтаж на ксенон от почти година съм с него и нямам никакви проблеми.Та възможно ли е предизвика късо както е загасена колата и да стане толкова голяма беля според вас ?
      всяка верига, която под напрежение след изключване от контакт трябва да бъде подсигурена. ако ксенона е бил вързан за акумулатора /т.е. с релета/ и веригите до релетата не са били подсигурени ....
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Каква е колата? Ксенона допълнително ли е слаган?
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #5
          Oktavia.Да ксенона е слаган допълнително.
          предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
          Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

          Коментар


            #6
            Ако не е имал предпазител и ксенона е вързан както каза колега по нагоре ( през реле) е напълно възможно да се е получило късо.

            Коментар


              #7
              На Октавийте им горят блоковете на алармите от ксенона,но чак път цялата кола...
              Fiat Brava 1.8 16V GT

              Коментар


                #8
                reter написа:
                На нашите коли, не виждам как ще стане, поради факта, че когато си изключил от контакт, няма напрежение към фаровете.
                Напълно съм съгласен с Колегата а ако е бил под напрежение с някакви релета може .
                Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
                BMW E46 2.0i 150 HP

                Коментар


                  #9
                  кола

                  едвали да е от ксенона жиците са по здрави при него неможе да се рязъл и наставял няма смисълвиж да е нещо от прерката на вентилатора по може може нещо да се е укъсило дхлабави жици някъде също знам кола която след миене се беше ударила в стена без да е запалена после 1 месец не можахме да въстановим жиците все едно е мита с киселина
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Колега @Ключар какво значение има какъв е проводника. Факт е, че ако има късо където и да било и няма предпазител проводника се стопява, запалва и ако няма кой да види автомобила си изгаря.

                    Коментар


                      #11
                      Всичко, което консумира електричество, може да поредизвика пожар. Ксенона не прави изключение. От практиката съм се убедил, че 90% от пожарите се дължат на некадърно изпълнени схеми. 10% на калпави елементи.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        И всичко,което е монтирано както пише в упътването също,нали колеги? За това релетата са една пълна простотия,не виждам какъв е смисъла от тях ако колата е изправна.
                        Fiat Brava 1.8 16V GT

                        Коментар


                          #13
                          niko09 написа:
                          И всичко,което е монтирано както пише в упътването също,нали колеги? За това релетата са една пълна простотия,не виждам какъв е смисъла от тях ако колата е изправна.
                          въпроса тук не е дали има нужда от релета или не, аз пък съм с релета, но понеже нямах под ръка държачи за бушони няколко дни си откачах кабелите от акумулатора, след това си сложих бушончета и не виждам вариант да се запалят тези кабели. каквото си правя по колата задължително му слагам бушон и гледам да е по-слабичък- на релето, което спира помпата ми при работа на газ също е с бушон, въпреки че веригата е под напрежение само като съм в колата. така че като се прави нещо ел. по колата се презастраховайте, въпрос на личен избор е дали с релета или не, аз сложих да има и не съжалявам, сега сменям баласт и новия може да се окаже с по-висока консумация, не ми дреме обаче
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар

                          Working...
                          X