Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Постоянен ток на Audio-то?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Постоянен ток на Audio-то?

    колеги проблема е следния. Музиката ми работи само когато съм дал на контакт и респективно се изключва като загася колата. Как мога да го оправя да си работи без да се налага да оставям на контакт?
    Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

    #2
    колега с заводската музика ли си или някакво сиди ако си сд има комбинация от кабели трябева да видив как са направени на моито сиди има схема на кабелите дали искаш като е на контакт да свири или директно.И аз съм с същото пунто
    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

    Коментар


      #3
      всичко е сток. аудио със CD Balupunkt 5 диска
      Прикачени файлове
      Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

      Коментар


        #4
        Извинявам се колега, въпроса ми може да прозвучи хапливо но не си ли се замислял защо е направено музиката ти да работи само при запален двигател?
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          е да, логично е. но наистина не е приятно. на всяко даване на контакт - с пускането на аудиото запо4ва да проверява CD-тата едно по едно дали има диск. и има 2 минути стържене. А и 4есно да си кажа на много малко коли съм виждал подобно нещо. Нормално е като си влезеш в колата да си пуснеш музика без да даваш на контакт. Оттам бензинова помпа, инжектори - и само да си пусна радиото
          Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

          Коментар


            #6
            Напротив колега всички автомобили с по-сериозна музика, била тя заводска или допълнително поставяна е желателно да са през контакт понеже акумулатора ще си отиде бързо бързо .Вярно в твоя случай с чейнджъра сигурно не е приятно но за да е така направено то има защо.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              На колите, при които музката зависи от контакта, съм виждал да има едно положение на контактния ключ, което някой тук из форума нарече "полу-контакт". Това е между нула, и контакт, подава ток само за музиката. Дали нямаш такова положение ?

              Коментар


                #8
                за съжаление не
                Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

                Коментар


                  #9
                  Е кво има да го умуваш, вадиш плейъра и на ИСО конектора пренареждаш кабелите, за да имаш постоянно 12в.После да няма тема, как се мери утечка и защо ми пада акумулатора
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    а сега като се сетя и аз като бях с заводската музика работеше само на контакт.
                    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                    Коментар


                      #11
                      15 мнения и никой не каза как да се направи, направо ми писна от такива постове, човека пита как да си го направи вие му изнесохте лекция за акумолатори, отечки бушони и какви ли не п**ки майни.Взимай един мултицет и проверявай на кой кабел имаш постоянно ток(отзад на буксата) и на кой кабел имаш ток, само на контак. Ако нямаш мултицет взимаш една крушка за стопове с един кабел. Допираш на маса и с кабелчето почваш да редуваш пиновете на буксата. След като установиш кои са тея два кабела които имаш ток постоянно и само на контакт, пускаш един мост м/у тях. Това е, успех П.С. По спомен кабелите са червен и жълт
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #12
                        Дано ти помогне :D http://picbg.net/img.php?file=7c1a6ea5d8c62e2a.jpgЕто и още...няма да е зле да се ползва търсачката на форума http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ic.php?t=46528

                        Коментар


                          #13
                          мерси много дано успея... ако не ще я заведа на доктор p.s. reter - колега ако не стане ще потърся твоята помощ. Само незнам кога ще съм си в града...
                          Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

                          Коментар


                            #14
                            Кабелите са жълт и червен.На жълтия идва постоянен + от батерията.На червения се подава + при контакт. След като направиш тази процедура то задължително ще трябва да натискаш бутон OFF(ако има такъв), когато не искаш да слушаш музика. В противен случай може да не запалиш след няколко часа. Най-добре измери консумацията след промяната. Повечето CD плеъри, като им свалиш панела, продължават да консумират. За директното свързване говоря.Успех!
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              благодаря трябва да се полу4и
                              Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

                              Коментар

                              Working...
                              X