Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

малко помощ за смяна реле заден фар за мъгла Браво/а, Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    малко помощ за смяна реле заден фар за мъгла Браво/а, Мареа

    стигнах до момента с отделянето на платката за която е запоено релето и бутончетата , НО не мога да открия начина за отделянето на тази платка от ’предната’ пластмаса на която за захванати ’капаците’ на бутончетата.изглежда сякаш е нанизана на черни , пластмасоови ’шишчета’ но явно не е така.Моля ако някой я е салял въпросната платка /с цел подмяна на запоеното на нея реле/ да сподели инфо.

    #2
    Колега, за да махнеш пластмасата трябва да разпоиш всичките светодиоди по платката. Много кофти саго измислили защото светодиодите са сложени в гнезда с две малки дупки, през които минават само крачетата им и след като са запоени държат платката за тази част с бутоните. Аз лично се отказах от разглобяването точно защото ми се видя много тегава работата. Като махнеш пластмасовите бутони се виждат светодиодите по един 5мм. жълт и един 3мм. зелен зад всеки бутон. Моят съвет е да пробваш да ги разпоиш с вакуум помпа за припой всички и тогава да разделиш двете части една от друга.
    Fiat Bravo 1.8 GT, 1996 г.

    Коментар


      #3
      отремнонтирано е успешно , дори с ’уек тунинг’
      krasi_tt написа:
      Колега, за да махнеш пластмасата трябва да разпоиш всичките светодиоди по платката. Много кофти саго измислили защото светодиодите са сложени в гнезда с две малки дупки, през които минават само крачетата им и след като са запоени държат платката за тази част с бутоните. Аз лично се отказах от разглобяването точно защото ми се видя много тегава работата. Като махнеш пластмасовите бутони се виждат светодиодите по един 5мм. жълт и един 3мм. зелен зад всеки бутон. Моят съвет е да пробваш да ги разпоиш с вакуум помпа за припой всички и тогава да разделиш двете части една от друга.
      колега - имаш една бира от мен като минаваш през Пд

      Коментар


        #4
        Нещо снимка, споделен опит?

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Нещо снимка, споделен опит?
          да, разбира сеhttp://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=18&t=4900

          Коментар


            #6
            Колега да попитам светодиода за алармата стандартно ли е инсталиран за всички модели или само за тези с аларма?
            Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

            Коментар


              #7
              maskarata написа:
              Колега да попитам светодиода за алармата стандартно ли е инсталиран за всички модели или само за тези с аларма?
              добавих инфото колега. скоро ще кача и за осветлението на таблото, че там има едни често срещани проблеми

              Коментар


                #8
                Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                Коментар


                  #9
                  Поздравления, радвам се, че си успял.
                  Fiat Bravo 1.8 GT, 1996 г.

                  Коментар


                    #10
                    u_bo написа:
                    ogi28b написа:
                    Нещо снимка, споделен опит?
                    да, разбира сеhttp://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=18&t=4900
                    в друг раздел е преместена тематаhttp://forum.italauto-bg.net/viewtopic.php?f=58&t=4955

                    Коментар

                    Working...
                    X